www.Autodoc.pl

Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > Wyprawa Albania 2017

Wyprawa Albania 2017

(…) Ten dzień to sporo kilometrów do pokonania, dodatkowo okraszonych offroadem w prawdziwych albańskich górach.
Już po parunastu kilometrach kolumna załącza napędy i reduktory i powoli, każdy we własnym rytmie co chwila pnie się w górę lub zjeżdża w dół. Widoki są tak piękne, że pomimo kurzu i upału otwieramy szeroko szyby i co chwila przystajemy aby podziwiać to co oferuje nam droga. Niestety część postojów łączy się także z inną kwestią – auta i ludzie zaczynają się gotować.

 

DSCN3076 Mozolna jazda gdy termometry po nasłonecznionej stronie gór pokazują 52 stopnie powoduje, że w Garbatym Jednorożcu zaczyna być słychać synchronizatory, a wskazówka temperatury silnika podchodzi pod czerwone pole. Zapasy wody, które uzupełniliśmy zaczynają się szybko kurczyć, a my opatuleni jak Beduini szukamy miejsca na dłuższy popas.

DSC_0318Wtem, pośrodku niczego znajdujemy „camping”. Jest to fantastyczne miejsce, gdzie gospodarze serwują własne wypieki, własne napoje oraz owoce (jakby ktoś tam trafił polecamy racuchy z miodem), gdzie nocleg jest darmowy, a płaci się tylko za ewentualne jedzenie i pice.
W pewnym momencie z grupy rozmawiającej z gospodarzami znika Radek. Chwile później odnajduję go za jednym z aut. Gdy pytam czy wszystko oki, patrzy niewidzącymi oczami na góry widoczne za drogą.
Nie odpowiada, więc stwierdzam, że osiągnął swój stan nirwany i nie należy mu przeszkadzać. Poważnie rozważamy zostanie w tym cudownym miejscu na nocleg, jest jednak za wcześnie. Ania pokazuje na mapie ile jeszcze drogi przed nami. Jeżeli nie ruszymy zaraz po poczęstunku nie zdążymy.

(…)

Czytaj na Forum >

@Zulwik_Tuptus

NKP

Dodaj komentarz

Top