Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nagły znaczny wzrost spalania

Nagły znaczny wzrost spalania

witam!

Nie znalazłem pokrewnego tematu, więc bardzo proszę o pomoc.

Jestem w posiadaniu 350tki Zetki od równo roku czasu. W pierwszym sezonie przejechane ok. 10000km, bez JAKIEJKOLWIEK usterki, nawet drobnej awarii. Pod koniec sezonu (koniec października 2017r. zaświeciły się kontrolki sugerujące zmianę klocków hamulcowych z powodu zużycia. Zetka jest w wersji USA – zaciski ATM; klocki które są założone do zacisków, były szlifierką kątową „formowane” do kształtu poprzednich klocków (na wzór), bo inaczej nie mieściły się w zacisku (różnica pomiędzy wersją EU a USA, trzeba klocek troszke poprzycinac żeby wszedł). 

Klocki wulkanizator założył (miał z tym duuuży problem, nie było to założenie na „press-fit” tylko metodą młota i siły…). 

Zmieniany był tylko przód, bo z tyłu stan okładzin był OK.

Po założeniu kontrolki „hamulcowe” na desce zgasły i rozpoczął się problem… :

spalanie od czasu wymiany klocków wzrosło o 20-25%. Styl jazdy identyczny. Myślałem że już zima (temp ok 0C) i za zimno i stad to spalanie – zrobiłem ok. 1000 km po wymianie klocków do końca sezonu i auto do garażu na zimę.

Od kilku dni temperatury pozwoliły wyjechac na „wiosenne” drogi, jednak spalanie dalej 20-25% wyższe. 

Dzisiaj byłem u kolejnego wulkanizatora – po ściągnięciu kół okazało się, ze klocki dosyc duży opór generują i koła przendie za ciężko się kręcą – zdjął, podocinał klocek szlifierką gdzieniegdzie i założył (po założeniu faktycznie koło o wiele luźniej chodziło). 

Wyjechałem, pojeździłem, i spalanie dalej takie samo :(((((.

Odchodzę od zmysłów, nie mam absolutnie koncepcji co może byc przyczyną wzrostu spalania aż o tak drastyczną wartośc. 

Proszę pomóżcie…. 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Top