Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > Lubimy robić to w błocie…

Lubimy robić to w błocie…

Tytuł brzmi dwuznacznie, ale w tym konkretnym temacie będzie mowa o OFFROAD-zie , czyli o zmaganiach człowieka i samochodu w terenie. Dodam że w niełatwym terenie, w który kierowca na co dzień poruszający się samochodem osobowym w ruchu miejskim nie powinien się zapuszczać… ale do rzeczy.

Często na drodze spotykamy samochody o niestandardowym wyglądzie. Podniesione zawieszenie, opony jak w traktorze, koło zapasowe na dachu, rury, progi… Dla znawców tematu to nic dziwnego, natomiast osoby nie mające pojęcia powiedzą -co to jest, gdzie on jedzie? Otóż zapewne na wcześniej umówione miejsce, gdzie grupa zapaleńców, żądnych przygód i adrenaliny, testuje siebie i możliwości swoich samochodów terenowych. A tam nie ma mowy o prowadzeniu auta w białych rękawiczkach, gdyż na trasie często trzeba wejść do wody lub wczołgać się pod ubłocone auto. Łopata, liny i pasy, a także narzędzia do doraźnej naprawy są na wyposażeniu każdego auta. Jedno jest pewne – takie wyprawy wciągają jak chodzenie po bagnach, czego dowodem są częste zloty i spotkania maniaków offroad-u.

Opisy i zdjęcia oraz filmy z wypraw jedno- i kilkudniowych, w kraju i za granicą można znaleźć na naszym forum w dziale terenowym. Naprawdę warto się zalogować i poczytać. Może i Ty chciałbyś dołączyć i przeżyć taką przygodę?

Top