Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > [350z] Czujnik położenia wału i brak check engine

[350z] Czujnik położenia wału i brak check engine

Witam serdecznie.

Odnośnie EU wersji, RevUp motor.

Ostatnio miałem problem z pojawianiem się “esp off” i “tcs” na desce bez konkretnej przyczyny. Najczęściej działo się to przy chłodnych porankach ( 3-5st ), czasami zgaszenie silnika pomagało, a czasami musiałem dotrzeć do celu z tym dziadostwem. Przyszły ciepłe dni i zero problemów, auto chłostane z rozsądkiem i nic. Ostatnio jednak jadę na święta do domu i raz tylko poszedłem z “trójki” do odcinki – pomarańczowi przyjaciele wrócili. Z początku myślałem, że to może jakiś czujnik abs albo Zeta jakoś inaczej zbiera dane prędkości obrotowej koła. Zaczynam szperać w internetach i podłączyłem skaner OBD…

Wyskakuje mi błąd P0335 “Crankshaft position sensor A circuit” – Czujnik położenia wału rozumiem ten od spodu auta ? Chce go sprawdzić czy się nie zasyfiły po prostu, bo właśnie warunki pogodowe mają tutaj największy czynnik w tej historii. Dodam, że absolutnie nie mam żadnych problemów z mocą i odpalaniem auta, nawet po zapaleniu się błędów.

Teraz 2 część tego tematu, szperając w US forach wszystkim zapala się “check engine” razem z tymi kontrolkami. Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że ogólnie nawet przy przekręceniu zapłonu nawet na sekundę nie pojawia się ta kontrolka, tak jakby była przepalona. Możliwe to jest skoro zegary podświetlane są ledami ?

Pozdrawiam i sorry za taki długi tekst :)
Source: [350z] Czujnik położenia wału i brak check engine

Top