Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nissan Note 1.6 – nierówna praca na 1 biegu przy 2 000 obrotów.

Nissan Note 1.6 – nierówna praca na 1 biegu przy 2 000 obrotów.

Witam.

 

Dziękuję za odpowiedzi w poprzednio przeze mnie założonym temacie, tym razem mam tylko jeden problem i wolałem dla czytelności założyć nowy temat.

 

Mam Notka (1.6, rocznik 2006) od tygodnia, na razie żadne filtry i płyny nie były wymieniane (dopiero szukam mechanika), problem polega na szarpaniu podczas jazdy. Początkowo myślałem, że to moja wina, że może trzymam źle nogę itp., dopiero dzisiaj podczas jazdy w korku zauważyłem problem. Auto na jedynce jedzie dobrze na niskich i wysokich obrotach ale gdy wskazówka obrotomierza zbliża się w okolice 2 000 rpm silnik nagle zaczyna pracować nierówno, cała karoseria skacze w przód i w tył (jak na nauce jazdy), obroty falują, dźwiękowo silnik jakby pracuje pulsacyjnie, zwiększa i co chwile zmniejsza obroty.

 

Jutro jadę do serwisu Bosha na umówienie się na wymianę filtrów i płynów, chciałbym tam również naprawić tą przypadłość. Co to może być? Czy to zepsuta sonda lambda? Przepływomierz? Przepustnica do wyczyszczenia? Nie chcę dać się oszukać przez mechanika.

 

Dodam, że auto ma moc, spalanie z ostatnich 120km (80% miasto, bardzo agresywna jazda) wyniosło według wyliczeń z tankowania 7.5l, wg komputera 8.5l, uwalona sonda chyba by zwiększyła spalanie, prawda?

 

W trasie to tak nie przeszkadza ale bardzo uprzykrza powrót z pracy (korki).

 

Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

Source: Nissan Note 1.6 – nierówna praca na 1 biegu przy 2 000 obrotów.

Top