Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > Babska spowiedź

Babska spowiedź

Każdy z Nas posiada jakieś pasje. Życie bez nich to jak stanie w jednym miejscu,wegetacja dzień po dniu.
Jak większość ludzi moje dotychczasowe życie wypełniała rodzina i praca. Pasje zawsze miałam i po cichu wierzyłam, że zacznę je kiedyś realizować !!! :rolleyes2:
Kiedyś…. jak już udowodnię sobie, że coś w życiu  osiągnęłam, coś  zrobiłam ważnego.
To “KIEDYŚ”-nastąpiło parę lat temu. Zmieniłam pracę, dzieci odchowane. Postanowiłam spełniać swoje marzenia .
To KIEDYŚ nabrało nowego znaczenia.
Mam w życiu trzy pasje, z dwoma które są dla mnie bardzo ważne i wypełniają cały mój wolny czas, podzielę się z Wami.  Trzecia pasja to moja słodka tajemnica i tylko ja o niej mogę wiedzieć :devil:
1. Góry 
Jak już wiecie moja wielką miłością są góry – Nasze Polskie Góry. Zaczęłam po nich dreptać, początkowo nieśmiało po szlakach. Z różnymi przygodami, czasami śmiesznymi, czasami strasznymi.
Teraz po prawie 10 latach chodzenia po górach mogę powiedzieć, że jestem doświadczonym turystą górskim. Wiem kiedy wycofać się, kiedy zawrócić, wiem na ile mogę sobie pozwolić.
Wyrobiłam w sobie instynkt…, może inaczej – nauczyłam się odczytywać swój instynkt który podpowiada co należy zrobić w danej sytuacji.
Podobno kobiety maja dodatkowy zmysł ale jak dla mnie to instynkt przetrwania.
Po latach doświadczenia, wzlotów i upadków, po tysiącach przemierzonych szlaków, w deszczu i upale, czasami śniegu napisze, że Polskie Góry to najpiękniejsza kraina jaką Bóg stworzył!!!
Ludziom trudno czasami wytłumaczyć dlaczego idę w Góry. Czemu pakuje plecak i heja przed siebie. Byle dalej, byle wyżej… . :dribble: Otóż ludzi można podzielić na dwie grupy. Tym którym nie trzeba tego tłumaczyć, i tym którym tego nie wytłumaczysz.
Stojąc na szczycie to tak jakby było się bliżej nieba…
Smutne jest to jak dużo Nas – ludzi nie potrafi docenić tego piękna. Smutne jest to ze przeważnie młodzi ludzie idą z puszką piwa (oczywiście później ją tam zostawia) nachleją się, ale focie na fejsbusia trza zrobić!!! Czy to takie ważne?
Dla mnie najważniejsze jest być tam! Mam taki ulubiony cytat Krzysztofa Wielickiego który w górach jest moim mottem…
“W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życia. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności.
A samo przebywanie w górach łagodzi agresję. Są elementy rywalizacji ale rywalizacji z wyznaczonym celem a nie z przeciwnikiem.”
Pięknie to w paru zdaniach zapisane.
Kto śledzi forum NPK może poczytać moje niektóre przygody w górach. Mogłabym rozwodzić się tak jeszcze długo nad tą moją miłością do gór, ale kto raz zakochał się w górach nie tak szybko weźmie z nimi rozwód. 🙂
2. Samochody

Odkąd pamiętam zawsze lubiłam wszystko co jest napędzane motorem. Wychowałam się na wsi gdzie rodzice prowadzili gospodarstwo a biorąc pod uwagę fakt, że ojciec nie miał syna więc  uznał że zrobi  ze mnie chłopaka :)Nauczył mnie wszystkiego. Pamiętam jak  stawałam dwoma nogami na sprzęgle bo w jednej nodze nie miałam wystarczająco siły. Jeździłam  wszystkim co miało 4 koła. Pamiętam też swój pierwszy samochód – czerwony maluszek. Do dziś się zastanawiam jakim cudem pomieścił 7 osób.? :D

Czytaj na Forum >

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top