Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Elektryczny ekosystem Nissana: zaprojektowany, by wprowadzić rozwiązania przyszłości do teraźniejszości

Elektryczny ekosystem Nissana: zaprojektowany, by wprowadzić rozwiązania przyszłości do teraźniejszości

  •  Światowy lider w kategorii samochodów elektrycznych dzieli się swoją wizją zeroemisyjnej przyszłości podczas wydarzenia „Nissan Electric Ecosystem Experience”
  • Ponad 12 000 klientów zamówiło nowego Nissana LEAF w Europie w ciągu zaledwie 90 dni
  • Nissan e-NV200, który dzięki nowej baterią zapewni firmom dodatkowych 100 km zasięgu, trafi do sprzedaży wiosną 2018 r.
Zaledwie 3 miesiące po zaprezentowaniu ambitnych założeń elektrycznego ekosystemu, Nissan pokazuje swoje technologie w akcji. Wydarzenie „Nissan Electric Ecosystem Experience”, zorganizowane na hiszpańskiej Teneryfie, potwierdza zaangażowanie marki w inteligentną mobilność, która zmieniając sposób prowadzenia samochodu, zmienia zarazem styl życia i tworzy bardziej ekscytującą i przyjazną dla środowiska przyszłość.
Głównym punktem Nissan Electric Ecosystem Experience jest możliwość jazdy nowym Nissanem LEAF, najlepiej sprzedającym się na świecie w stu procentach elektrycznym samochodem, a także udoskonalonym modelem e-NV200, zapewniającym 100 dodatkowych kilometrów zasięgu za sprawą nowego akumulatora 40 kWh. Nissan prezentuje również aktualne informacje na temat swoich działań dotyczących infrastruktury i zarządzania energią.
Niemal 10 lat temu Nissan rozpoczął rewolucję na rynku samochodów elektrycznych. Od tego momentu sprzedaliśmy więcej takich pojazdów niż jakikolwiek inny producent na świecie. A to dopiero początek. Mamy misję, by za sprawą naszych samochodów oraz inwestycji w infrastrukturę i usługi energetyczne zmieniać styl życia ludzi. To jest właśnie elektryczny ekosystem – za pomocą wizji inteligentnej mobilności Nissana planujemy zrewolucjonizować zarówno branżę, jak i współczesne życie” – powiedział Philippe Saillard, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe.
Firma Nissan współpracuje z Instytutem Technologii i Energii Odnawialnej (Institute of Technology and Renewable Energies, ITER) w ramach organizacji wydarzenia Electric Ecosystem Experience w kompleksie Instytutu na Teneryfie. 25 lat doświadczenia w zakresie inżynierii i telekomunikacji umożliwiło ITER stworzenie placówki bioklimatycznej zasilanej odnawialną energią z farm wiatrowych i paneli słonecznych.
Nowy Nissan LEAF
Głównym bohaterem Nissan Electric Ecosystem Experience jest nowy Nissan LEAF – ikona inteligentnej mobilności Nissana. Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie oferuje zasięg wynoszący 378 km według NEDC. Nowy Nissan LEAF jest również pierwszym samochodem, który przeszedł procedurę testową WLTP. W jeździe mieszanej (po mieście i na autostradzie) model przejechał 270 km, natomiast w warunkach wyłącznie miejskich – aż 415 km bez konieczności ładowania. Dzięki temu zapewnia komfort jazdy, a jednocześnie zmniejsza do minimum niepokój o pozostały do wykorzystania zasięg. Nowy Nissan LEAF jest wyposażony w pomysłowe rozwiązania, takie jak zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT, podnoszący bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu.
Zastosowana w pojeździe technologia e-Pedal zapewnia płynne przyspieszanie i hamowanie za pomocą wyłącznie pedału przyspieszenia, przy jednoczesnym nieustannym odzyskiwaniu energii. Dostępna jest również funkcja w pełni autonomicznego parkowania dzięki naciśnięciu jednego przycisku – służy temu system ProPILOT Park. Nowy Nissan LEAF już teraz jest ogromnym sukcesem za sprawą ponad 12 000 zamówień na ten model, mimo że będzie on dostępny w europejskich salonach dopiero w lutym.
Udoskonalony, w 100% elektryczny samochód dostawczy Nissan e-NV200
Kolejnym nowym produktem prezentowanym podczas Nissan Electric Ecosystem Experience jest udoskonalony Nissan e-NV200, który obecnie jest wyposażony w akumulator 40 kWh. Dzięki niemu zasięg pojazdu zwiększył się do nawet 280 km według NEDC* – to o 60% więcej niż dotychczas – przy niezmienionych wymiarach przestrzeni ładunkowej oraz ładowności. Ponadto model wyposażono w bezstopniową skrzynię biegów, która ułatwia jazdę i czyni ją bezpieczniejszą. Udoskonalony e-NV200 przeszedł testy według procedury WLTP, osiągając 301 km zasięgu w cyklu miejskim oraz 200 km w cyklu mieszanym. Co najważniejsze, model podąża za zmianami wprowadzanymi w centrach miast i sprawia, że firmy będą mogły realizować tam dostawy stuprocentowo elektrycznymi pojazdami.
Nissan e-NV200 z akumulatorem 40 kWh będzie dostępny w wybranych państwach w Europie od stycznia 2018 roku, a pierwsi klienci będą mogli odebrać swoje pojazdy wiosną.
Oba modele mają stuprocentowo elektryczny napęd, a zatem są zeroemisyjne, co umożliwia Nissanowi realizację zobowiązania dotyczącego zmniejszenia poziomu emisji CO2 na świecie i stworzenia dla wszystkich bardziej przyjaznego otoczenia.
Nissan angażuje się w tworzenie infrastruktury dla samochodów elektrycznych
Podczas wydarzenia Futures 3.0 w październiku zeszłego roku, Nissan ogłosił swoje plany dotyczące rozbudowy istniejącej sieci ładowarek zewnętrznych o 20% w ciągu kolejnych 18 miesięcy. Do tej pory, korzystając ze standardu szybkiego ładowania CHAdeMO, Nissan pomógł w budowie najbardziej kompleksowej sieci ładowarek w Europie, obejmującej ponad 4700 szybkich ładowarek.
Firma współpracuje z wiodącymi partnerami, firmami i samorządami lokalnymi w całej Europie, by powstająca infrastruktura zapewniała maksymalną wygodę kierowcom. Nowe ładowarki będą zlokalizowane przy autostradach oraz w najważniejszych miejscowościach Europy. Nissan w całej Europie bierze udział w 11 projektach, które mają na celu rozwój sieci ładowania (szczegółowe informacje na temat tych projektów znajdują się w załączniku).
Elektryczne partnerstwo: przełom w dostępie do bezpłatnej energii dla kierowców samochodów elektrycznych
Firma Nissan po raz kolejny przedstawia również założenia swojej ambitnej misji zaprezentowanej podczas Futures 3.0, dotyczącej oferowania bezpłatnego dostępu do energii elektrycznej posiadaczom samochodów elektrycznych.
W ubiegłym roku Nissan testował w Danii ten rewolucyjny, nowy sposób jazdy samochodem. Obecnie jest to oferta dostępna dla wszystkich klientów flotowych w całym kraju. Wykorzystując opracowaną przez Nissana technologię dwukierunkowego ładowania, klienci mogą pobierać energię z sieci do samochodu, a następnie odsprzedawać ją z powrotem do sieci. Zgodnie z ofertą, po uiszczeniu symbolicznej opłaty za instalację ładowarki V2G, firmy nie ponoszą dalszych opłat za energię i mogą bezpłatnie ładować swoje samochody elektryczne.
Dania to dopiero początek. W Wielkiej Brytanii Nissan podjął współpracę z firmą OVO Energy, która umożliwia klientom tańszy zakup domowego urządzenia xStorage pozwalającego na „odsprzedaż” energii z powrotem do sieci. Użytkownik takiego modułu może liczyć na dodatkowy dochód wynoszący średnio 650 euro rocznie.
Nissan cały czas testuje w Europie rozwiązania, które mają sprawić, że darmowa energia stanie się kamieniem milowym w rozwoju elektromobilności.
Nieustające zaangażowanie Nissana w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu
Domowe urządzenia xStorage, opracowane we współpracy z firmą Eaton – wiodącym producentem urządzeń energooszczędnych – zainstalowano w każdym domu na terenie instytutu ITER, będą także częścią projektu pilotażowego w jednym z rozwijających się krajów Afryki. Pomogą one zapewnić ekologiczną energię lokalnym społecznościom krajów rozwijających się, które obecnie nie mają dostępu do energii elektrycznej. A to dzięki energii mieszkańcy tych terenów zyskają lepszy dostęp także do podstawowych świadczeń w sferze edukacji i opieki zdrowotnej.
Ponadto, zgodnie z celami Nissan Europe z zakresu zrównoważonego rozwoju, firma Nissan zaprezentowała również koncepcję opartą na samochodzie dostawczym e-NV200. Pojazd ten, wyposażony w stałe magazyny energii, może służyć jako mobilne, zapasowe źródło energii na wypadek poważnej awarii zasilania lub odcięcia od sieci elektroenergetycznej.
Firma Nissan będzie realizowała te pilotażowe projekty w 2018 roku, a jeśli zakończą się sukcesem, podejmie na ich podstawie kolejne inicjatywy.
ZAŁĄCZNIK
11 ogólnoeuropejskich projektów, w które zaangażowana jest firma Nissan:

Nazwa projektu

Szybka ładowarka Szybka ładowarka(do 150 kWh CHAdeMO) Lokalizacja

1

FAST-E   [BE, DE]

236

0

BE: 37   / DE: 199

2

GREAT   [DK, SE]

70

0

DK: 20   / SE: 50

3

UNIT-E   [GB]

6

0

GB: 6

UNIT-E   [BE]

23

0

BE: 23

4

EVA+   [IT, AT]

200

0

IT: 180   / AT: 20

5

FAST-E   [CZ, SK]

29

0

CZ: 15   / SK: 14

6

EAST-E   [HR, CZ, SK]

57

0

HR: 27   / CZ: 15 / SK: 15

7

URBAN-E   [SI, HR, SK]

23

0

SI: 9 /   HR: 9 / SK: 5

8

NEXT-E [CZ, SK, HU, SI, HR, RO]

222

0

CZ: 32 / SK: 18 / HU: 54
SI: 27 / HR: 51 / RO: 40

9

NCE   Advanced EV Net [PL]

60

0

PL: 60

10

FLEX-E   [FR, ES, IT]

0

28

FR: 4 /   ES: 8 / IT: 16

11

HIGHT   SPEED ELECTRIC MOBILITY [SE, DK, GB, FR, ES, IT]

N/D

0

SE: 40   / DK: 16 / DE: 150 / FR: 70 / GB: 20 / IT: 20

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top