Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Większy zasięg, duża ładowność: udoskonalony Nissan e-NV200 zmienia zasady gry w segmencie małych samochodów dostawczych

Większy zasięg, duża ładowność: udoskonalony Nissan e-NV200 zmienia zasady gry w segmencie małych samochodów dostawczych

  • Nowy, zaawansowany akumulator zapewnia dłuższy zasięg o ponad 60% na jednym ładowaniu, bez zmniejszania ładowności
  • Zaprojektowany, by poprawiać jakość powietrza w centrach europejskich miast i umożliwić firmom realizację końcowego etapu dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami
  • Dostawy modelu w Europie rozpoczną się wiosną 2018 roku
Przełomowy samochód dostawczy, Nissan e-NV200 ze stuprocentowo elektrycznym napędem, łączy w sobie cechy wielokrotnie nagradzanego modelu Nissan NV200 z rozwiązaniami zastosowanymi w nowym Nissanie LEAF, rynkowym liderze sprzedaży. Tym samym, e-NV200 oferuje firmom funkcjonalny, zeroemisyjny pojazd pełen innowacyjnych technologii.
Od wiosny 2018 roku Nissan wprowadzi do Europy zeroemisyjny samochód dostawczy o najdłuższym zasięgu w historii. Osiągnięto go dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 40 kWh. Nissan e-NV200 ma teraz zasięg dłuższy o 60% przy niezmienionych wymiarach przestrzeni ładunkowej i pojemności. Ponadto model wyposażono w bezstopniową skrzynię biegów, która ułatwia jazdę i czyni ją bezpieczniejszą.
Od chwili wprowadzenia modelu na rynek europejski w 2014 roku sprzedano już ponad 15 000 egzemplarzy. Stuprocentowo elektryczny Nissan e-NV200, będący ucieleśnieniem wizji inteligentnej mobilności Nissana, stawia jeszcze jeden krok naprzód. Model zawdzięcza dłuższy zasięg akumulatorowi o większej pojemności oraz nowym rozwiązaniom z zakresu łączności. To sprawia, że elektryczny e-NV200 ma potencjał, by zmienić zasady gry w segmencie małych samochodów dostawczych.
Elektryczna furgonetka nie tylko pomaga przedsiębiorcom i ich firmom we wzmocnieniu proekologicznego wizerunku, ale także stanowi główny filar zobowiązania Nissana w ograniczaniu w centrach miast emisji CO2 i hałasu, które pochodzą z samochodów wykorzystywanych przez kierowców realizujących dostawy lub odbiór towarów. Dzięki wydłużeniu w e-NV200 zasięgu o ponad 100 km na jednym ładowaniu w porównaniu z dotychczasowym modelem wyposażonym w akumulator 24 kWh, jeszcze więcej firm i profesjonalnych kierowców będzie mogło realizować końcowy etap dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami
Działalność gospodarcza ma ogromny wpływ na zagęszczenie ruchu i jakość powietrza, zwłaszcza w centrach miast. Nissan e-NV200 pomaga w ograniczaniu emisji CO2 z tego źródła. Jako wiodący na świecie producent samochodów elektrycznych, Nissan pragnie pomagać zarówno firmom, jak i konsumentom w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości. Model e-NV200 odgrywa w tym kluczową rolę” – powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych Nissan Europe.
Nissan e-NV200 wyposażony w udoskonalony akumulator 40 kWh będzie dostarczany klientom w Europie od wiosny 2018 roku, a obecnie przyjmowane są pierwsze zamówienia na limitowaną edycję 2.ZERO, dostępną w 5-drzwiowej wersji dostawczej lub 7-miejscowej pasażerskiej wersji Evalia.
Szczegółowe informacje na temat nowego e-NV200
Nissan e-NV200: samochód dostawczy pełen innowacyjnych technologii
Nowy akumulator o pojemności 40 kWh w stuprocentowo elektrycznym modelu e-NV200 umożliwił wydłużenie zasięgu do 280 km według NEDC*, a w celu dokładniejszego odzwierciedlenia rzeczywistych warunków, udoskonalony Nissan e-NV200 przeszedł także procedurę testową WLTP*, która wykazała, że klienci mogą pokonać na jednym ładowaniu od 200 km w cyklu mieszanym do nawet 301 km w cyklu miejskim. To o ponad 60% więcej w porównaniu z poprzednią wersją modelu, dzięki czemu kierowcy mogą jeździć dłużej, korzystając z rozbudowanej europejskiej sieci szybkich ładowarek CHAdeMO. W Nissanie e‑NV200 zastosowano technologię akumulatorową znaną z nowego Nissana LEAF, który niedawno miał swoją premierę w Europie. Udało się to osiągnąć bez zwiększania wymiarów akumulatora, co pozwoliło zachować wymiary przestrzeni ładunkowej i dużą pojemność pojazdu. Kluczowe jest jednak to, że firmy i profesjonalni kierowcy mogą realizować końcowy etap dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami.
Nissan e-NV200 pracuje niemal bezgłośnie, co oznacza, że nie generuje drgań, hałasu mechanicznego ani dźwięku przy zmianie biegów. Elektryczny układ napędowy zapewnia natychmiastowy dostęp do pełnego momentu obrotowego. Płynne przyspieszanie umożliwia bezstresową podróż dla kierowcy oraz nieuciążliwe dostawy i odbiory dla mieszkańców. Bezstopniowa skrzynia biegów i system wspomagania ruszania pod górę ułatwiają jazdę, jednocześnie czyniąc ją bezpieczniejszą.
Nissan e-NV200 jest czymś znacznie więcej, niż tylko elektrycznym samochodem. To mobilna jednostka mocy z funkcją przesyłu energii w obu kierunkach. Oznacza to możliwość oddawania energii do sieci po podłączeniu pojazdu do systemu zasilania biura i firmowych pomieszczeń. Dzięki Vehicle-to-Grid, innowacyjnej technologii Nissana, umożliwiającej podłączenie pojazdu do sieci elektroenergetycznej, e-NV200 może oddawać nadwyżki energii, przyczyniając się do uzupełniania niedoborów w lokalnej sieci i stabilizowania jej obciążenia.
Przestronny, wszechstronny, o lepszych zdolnościach transportowych
Firmy mają do wyboru dwie wersje nadwozia – e-NV200 Van i e-NV200 Evalia. W obu wersjach klient otrzymuje funkcjonalne wnętrze z możliwością aranżacji półek, koszy i siedzeń w zależności od potrzeb. Wersja e-NV200 Van zapewnia łatwy załadunek, ponieważ krawędź przestrzeni załadunkowej znajduje się zaledwie 52 cm nad podłożem.
Stuprocentowo elektryczny Nissan e-NV200 Van dysponuje przestrzenią ładunkową wynoszącą 4,2 m³. To oznacza, że wewnątrz pojazdu zmieszczą się dwie pełnowymiarowe europalety lub ładunek o wadze do 701 kg. Do tego model jest wyposażony w szeroko otwierane tylne drzwi oraz parę bocznych drzwi przesuwanych, które ułatwiają załadunek. W razie potrzeby można również złożyć fotel pasażera z przodu, uzyskując powierzchnię w stylu małego biurka. Ponadto kierowca ma w zasięgu ręki wiele praktycznych schowków.
Dla klientów poszukujących pojazdu do przewożenia większej liczby osób doskonałym wyborem będzie e-NV200 Evalia. Funkcjonalny, modułowy układ siedzeń zapewnia mnóstwo przestrzeni na bagaże lub narzędzia. Obecnie jest to jedyny stuprocentowo elektryczny, siedmiomiejscowy van dostępny w Europie. Nissan e-NV200 Evalia to idealne rozwiązanie dla taksówkarzy i firm świadczących usługi przewozowe.
Udoskonalone technologie i łączność na miarę mobilnego biura
W zależności od wersji, Nissan e-NV200 może być wyposażony w wiele przydatnych technologii, na przykład w kolorową kamerę cofania ułatwiającą manewrowanie, łącze Bluetooth, inteligentny kluczyk oraz w pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej, który został udoskonalony w porównaniu z poprzednią generacją, zapewniając kierowcom e‑NV200 większą przyjemność z jazdy. Aplikacja NissanConnect EV pomaga w pełnym wykorzystaniu możliwości Nissana e-NV200, tak by jak najlepiej zaplanować trasę w ciągu dnia pracy. Z systemu można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze. NissanConnect EV umożliwia właścicielom intuicyjne śledzenie i odbieranie raportów od kierowców w formie cyfrowej. Za jego pomocą można sprawdzać poziom naładowania akumulatora, uruchamiać ładowanie i zdalnie ustawiać klimatyzację w pojeździe (korzystając z aplikacji lub portalu You+Nissan). Wszystkie potrzebne klientom informacje – w tym stan naładowania i zużycie energii – są również wyświetlane za pomocą zestawu wskaźników wewnątrz pojazdu.

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top