Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Silna dynamika w segmencie crossoverów i SUV-ów motorem globalnej sprzedaży Nissana

Silna dynamika w segmencie crossoverów i SUV-ów motorem globalnej sprzedaży Nissana

W 2017 roku Nissan odnotował wzrost globalnej sprzedaży crossoverów i SUV‑ów o 12%, do ponad 2 milionów egzemplarzy. Na wynik ten złożyły się nowy mały crossover Nissan Kicks, kompaktowe modele Rogue, X‑Trail i Qashqai, odświeżony duży SUV Armada oraz kompaktowy luksusowy crossover INFINITI QX30.

Globalny wzrost sprzedaży crossoverów i SUV‑ów marki Nissan w 2017 roku wyniósł prawie 13%, natomiast w przypadku luksusowych crossoverów i SUV‑ów INFINITI było to prawie 9%. Łącznie w ubiegłym roku Nissan sprzedał o prawie 230 000 crossoverów i SUV‑ów więcej niż rok wcześniej.

Kicks, który ma za sobą pierwszy pełny rok sprzedaży w Meksyku, Ameryce Łacińskiej i Chinach, znalazł na całym świecie już prawie 109 000 klientów. Mały crossover pojawi się w tym roku także w USA i Kanadzie, co powinno jeszcze zwiększyć dynamikę Nissana w segmencie crossoverów.

Poprawa wyników globalnej sprzedaży crossoverów i SUV‑ów w dużym stopniu przyczyniła się do wzrostu odnotowanego przez Nissana w 2017 roku” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu Nissana. „W ubiegłym roku zwiększyliśmy sprzedaż crossoverów i SUV‑ów o prawie 230 000 egzemplarzy. Spodziewamy się, że w 2018 roku ta dynamika jeszcze przyspieszy dzięki wprowadzeniu modelu Kicks w USA i Kanadzie, globalnej premierze nowego luksusowego crossovera klasy średniej INFINITI QX50 oraz rozpoczęciu sprzedaży Datsuna CROSS w Indonezji”.

Na spokrewnione ze sobą modele Rogue, X-Trail i Qashqai przypada ponad 1,38 mln egzemplarzy sprzedanych w 2017 roku w skali globalnej. 10‑procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem daje tej grupie modeli Nissana pierwsze miejsce pod względem wolumenu sprzedaży.

Odświeżony Nissan Armada w USA oraz niezmiennie dobre wyniki sprzedaży Nissana Patrola na Bliskim Wschodzie przyczyniły się do zwiększenia łącznej sprzedaży tych modeli o 79% w skali globalnej, do prawie 80 000 egzemplarzy. Świadczy to o tym, że duże, oparte na ramie pojazdy sportowo-użytkowe wciąż cieszą się popularnością wśród klientów z całego świata.

Jeżeli chodzi o markę INFINITI, to sprzedaż luksusowego kompaktowego crossovera QX30 wzrosła o 97%, do prawie 32 000 egzemplarzy w 2017 roku, który był pierwszy pełnym rokiem dostępności tego modelu. Niesłabnącym zainteresowanym klientów cieszył się sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 21 000 egzemplarzy duży SUV QX80.

W przyszłym miesiącu marka INFINITI wprowadzi na rynek nowego crossovera klasy średniej QX50. Zbudowany na nowej platformie, niezwykle atrakcyjny stylistycznie z zewnątrz i wewnątrz, oraz wyposażony w pierwszy w branży silnik o zmiennym stopniu sprężania VC‑Turbo, a także zaawansowane funkcje jazdy półautonomicznej, QX50 idealnie wpisuje się w oczekiwania klientów w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów na świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat segment średnich crossoverów klasy premium powiększył się czterokrotnie w Chinach i ponad dwukrotnie w USA.

Największy wkład w ogólnie rekordową sprzedaż crossoverów i SUV‑ów Nissana miały Ameryka Łacińska (wzrost o 94%) oraz Ameryka Północna i Chiny (w obu przypadkach wzrost o 16%).

 

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top