Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan i DeNA rozpoczynają testy usługi mobilności Easy Ride z wykorzystaniem zrobotyzowanych pojazdów

Nissan i DeNA rozpoczynają testy usługi mobilności Easy Ride z wykorzystaniem zrobotyzowanych pojazdów

5 marca Nissan Motor Co., Ltd. i DeNA Co., Ltd. rozpoczną testy usługi mobilności Easy Ride z wykorzystaniem zrobotyzowanych pojazdów, nad którą pracują obie firmy.

Pojazd testowy Easy Ride i aplikacja mobilna
(
https://easy-ride.com)

Easy Ride to usługa mobilności przeznaczona dla każdego, kto chce swobodnie podróżować do wybranego miejsca zrobotyzowanym pojazdem. W czasie testów w terenie, prowadzonych w Minatomirai (dzielnica Jokohamy w prefekturze Kanagawa), uczestnicy będą mogli korzystać z pojazdów wyposażonych w technologię autonomicznej jazdy na wyznaczonej trasie. Licząca około 4,5 kilometra trasa została wytyczona między globalną siedzibą firmy Nissan a centrum handlowym Yokohama World Porters.

W celu zapewnienia efektywnej eksploatacji floty pojazdów oraz spokoju klientów Nissan i DeNA uruchomiły centrum zdalnego monitorowania, w którym wykorzystano zaawansowane technologie dostarczone przez obydwie firmy.

Nissan i DeNA będą również testować unikatowe funkcje usługi Easy Ride. Za pomocą specjalnej mobilnej aplikacji pasażerowie wprowadzają swoje życzenia, wpisując je na klawiaturze lub wydając polecenia głosowe, a następnie wybierają miejsce docelowe z pozycji dostępnych na liście. Na ekranie tabletu w samochodzie wyświetlanych jest prawie 500 rekomendowanych lokalizacji i wydarzeń w okolicy. Ponadto użytkownicy mogą pobrać na swoje smartfony kupony rabatowe do około 40 sklepów i restauracji działających w strefie świadczenia usługi.

Uczestnicy testu są proszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej ogólnych wrażeń, korzystania z dostarczanych treści oraz kuponów oferowanych przez lokalne sklepy i restauracje, a także preferowanych cen usługi Easy Ride. Nissan i DeNA wykorzystają wyniki ankiety przy dalszym rozwijaniu oferty oraz w przyszłych testach w terenie.

Dzięki zorganizowanym testom Nissan i DeNA będą mogły sprawdzić, jak usługa Easy Ride przyjęła się w przestrzeni publicznej, gdyż obydwie firmy planują jej komercjalizację. Nissan i DeNA będą również rozwijać usługę pod kątem środowiska jazdy bez kierowcy, poszerzania dostępnych tras, logiki dystrybucji pojazdów, procedur odbierania i odstawiania pojazdów oraz obsługi wielu języków. Celem firm jest uruchomienie Easy Ride najpierw w ograniczonym środowisku, a następnie jej pełne wdrożenie na początku lat 20-tych.

Pomagając klientom w odkrywaniu nowych interesujących miejsc w okolicy, Easy Ride przyczyni się także do aktywizacji miast i poszczególnych dzielnic.

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top