Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan prezentuje koncepcyjne barwy na swój debiutancki sezon w Formule E

Nissan prezentuje koncepcyjne barwy na swój debiutancki sezon w Formule E

Nissan przymierza się do rywalizacji w Formule E w sezonie 2018/19,
prezentując platformę Nissan Intelligent Mobility
GENEWA (6 marca 2018 r.) Nissan kontynuuje przygotowania do debiutu w Mistrzostwach Formuły E ABB FIA, w których startują samochody napędzane wyłącznie energią elektryczną, prezentując koncepcyjne barwy swojego samochodu na Salonie Samochodowym w Genewie.
Na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Tokio firma Nissan — największy na świecie producent samochodów bezemisyjnych na masowy rynek — poinformowała o planach swojego debiutu w piątym sezonie Formuły E, który rozpocznie się w grudniu 2018 roku.
Przy okazji dzisiejszego komunikatu Nissan zaprezentował kolorystykę swojego pojazdu na piąty sezon Formuły E. W samochodzie zastosowano nowe, zaskakujące rozwiązania aerodynamiczne, a także zupełnie nową konfigurację akumulatora i zespołu napędowego.
Barwy dla programu Formuły E Nissana są propozycją zespołu Globalnego Centrum Projektowego Nissana z siedzibą w Japonii.
Na pierwszy rzut oka samochód na piąty sezon Formuły E wyglądał w naszych oczach, jak napędzany elektrycznie ponaddźwiękowy ptak w locie” — powiedział Alfonso Albaisa, globalny pierwszy wiceprezes ds. projektowania w Nissan Motor Co., Ltd. „Oczywiście ta początkowa reakcja skłoniła nas do podjęcia próby uchwycenia wrażenia całkowitego niepoddawania się oporowi powietrza ani grawitacji. Samochody Formuły E są praktycznie bezgłośne, a przy tym rozwijają ogromną prędkość, co projektantom kolorystyki skojarzyło się ze zjawiskiem Dopplera. Naszą inspiracją były impuls dźwiękowy oraz efekt akustyczny towarzyszący fali uderzeniowej”.
Nowy zespół napędowy zapewnia większą moc i większy zasięg oraz eliminuje potrzebę wymiany samochodu w połowie wyścigu, która była konieczna w przypadku pojazdów wykorzystywanych w pierwszych czterech sezonach mistrzostw.
Nissan z dumą wprowadza innowacje w pojazdach elektrycznych na drogi, a użytkownicy Nissanów LEAF z całego świata pokonali już łącznie ponad cztery miliardy bezemisyjnych kilometrów*. Teraz chcemy wykorzystać nasze doświadczenia w dziedzinie samochodów elektrycznych w sporcie motorowym” — powiedział Jose Munoz, dyrektor ds. wyników, Nissan Motor Co., Ltd.
Nowy samochód Formuły E jest dziś po raz pierwszy prezentowany publicznie. Z niecierpliwością oczekujemy chwili, kiedy będziemy mogli pokazać światu barwy Nissana przygotowane na nasz debiut. Mistrzostwa stanowią dla Nissana nośną platformę służącą prezentacji naszych technologii samochodów elektrycznych poprzez wyścigi organizowane w największych metropoliach na całym świecie. To doskonały samochód do promowania wizji Nissan Intelligent Mobility”.
Jest ona strategią firmy w zakresie zmiany podejścia do napędu i zasilania samochodów oraz ich integracji ze społeczeństwem.
Barwy nowego samochodu Formuły E Nissana zostały ujawnione dopiero dzisiaj, ale prace nad zupełnie nową konstrukcją techniczną i przygotowania do debiutu Nissana trwają od wielu miesięcy.
Nissan współpracuje ze swoim partnerem Renault, wykorzystując fachową wiedzę i doświadczenie, zaś partnerstwo w ramach motoryzacyjnej grupy Renault-Nissan-Mitsubishi będzie koncentrowało się na maksymalizacji synergii i zwiększaniu konkurencyjności. Więcej szczegółów dotyczących konstrukcji pojazdu, a także nazwiska kierowców, zostaną podane w późniejszym czasie.
Nissan ma do zaoferowania bardzo dużo, jeżeli chodzi o technologię samochodów elektrycznych, która sprawdziła się na drogach publicznych, a teraz może trafić na tor” — powiedział globalny dyrektor Nissana ds. sportów motorowych Michael Carcamo.
Intensywność rywalizacji w Formule E rośnie, dlatego z niecierpliwością oczekujemy na możliwość stawienia czoła związanym z tym wyjątkowym inżynierskim wyzwaniom. Przystępujemy do mistrzostw, mogąc równać się z każdym innym producentem. Na piąty sezon wystawiamy zupełnie nowy samochód, z nową konfiguracją akumulatora i zespołu napędowego”.
Piąty sezon mistrzostw Formuły E ABB FIA będzie rozgrywany w największych metropoliach świata, w tym w Hongkongu, Berlinie, Zurychu, Rzymie i Nowym Jorku. Zaplanowano, że nowy samochód, który zadebiutuje w piątym sezonie, będzie ścigał się w trzech kolejnych edycjach mistrzostw Formuły E.
Dalsze szczegóły dotyczące debiutu Nissana w Formule E, w tym nazwiska kierowców oraz informacje o partnerach technicznych i marketingowych, będą podawane sukcesywnie w bieżącym roku.
* Dane łączne oparte na oszacowaniach Global Data Center (GDC) Nissana. Założenia dotyczące łącznego dystansu przejechanego przez Nissany LEAF w skali globalnej są oparte na danych pochodzących z Nissanów LEAF zarejestrowanych z systemem NissanConnect EV, które stanowią około 50% łącznej liczby egzemplarzy sprzedanych na świecie.

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top