Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > System inteligentnego kluczyka nie odpala

System inteligentnego kluczyka nie odpala

Witam,

jestem świeżym nabywcą Pulsara, samochód nabyłem jako nowy od dealer w styczniu 2018, który przejął ostatnią partię Pulsarów i się jej pozbywał, obecnie na liczniku jest nieco 1,7tys km.

Ogólnie jestem zadowolony, choć mam parę uwag, ale to może przy innej okazji, przejdę może do mojego problemu.

Samochód jest wyposażony w System inteligentnego kluczyka, zatem kluczyk zamieszkał w kieszeni kurtki i w zasadzie zapomniałem o jego istnieniu, muszę przyznać, że super sprawa, otwieram i zamykam pojazd za pomocą przycisku na klamce samochodu.

Dla niewtajemniczonych zapalanie jest przyciskiem START/STOP Engine, przy czym należy wcześniej wcisnąć sprzęgło lub położenie biegów na luzie i wciśnięty hamulec nożny. Wszystko było fajnie do chwili, gdyż reakcja na START/STOP przestała działać, tak jakby nie było wciśnięte sprzęgło lub hamulec, słychać, że komputer coś robi lecz włącza się jedynie podświetlanie zegarów, czyli tradycyjnie przełączenie z OFF na ON w stacyjce.

Za pierwszym razie wysiadłem z samochodu i wsiadłem ponownie i odpalił, prze kolejnych razach byłem już w tej kwestii ekspertem zatem próbowałem otworzyć drzwi nie wychodząc i po zamknięciu odpalał, wiadomo, że otworzenie drzwi powoduje reakcje “komputera”, który “przełącza stacyjkę na OFF”, zamknięcie ponownie reaktywuje system i na głównym wyświetlaczu jest “obrazek”, który sugeruje, że wciśnięcie jakiegoś pedała oraz przycisku START uruchomi silnik.

Problem zaczął się jednak częściej pojawiać, i otwarcie/zamknięcie drzwi też miało swoje słabe chwile i się nie sprawdzało, jednak co ciekawe próba wyjścia z samochodu, pedały sprzęgła /hamulca zwolnione, bieg neutralny (na luzie) i gdy byłem już jedną nogą poza kabiną silnik odpalił !!!! :), jakież było moje zaskoczenie.

Sytuacja tak zdarzyła się parę razy, dziś natomiast żadne kombinacje nie pomagały, stwierdziłem zatem, że zamknę z zewnątrz auto pilotem i ponownie otworzę, jednak przy próbie zamknięcia na głównym wyświetlaczy pojawił się komunikat, że Key not detected, no chwile, ale ja chciałem zamknąć samochód, a nie uruchomić silnik,

czyli wnioskuje, że system cały czas próbował odpalić silnik, tak jak podczas wychodzenia z samochodu, jednak nie wykrył kluczyka w kabinie, dlatego taki komunikat.

Po wejściu do kabiny, próbie odpalenia i ponownym wyjściu, zamknięciu z pilota i otworzeniu udało się uruchomić silnik, po dojechaniu do domu, wszystko działa.

I teraz zasadnicze pytanie, czy ktoś ma jakiś pomysł co może powodować takie zachowanie, uprzedzę, że zmieniałem kluczy na “zapasowy” lecz to nie pomagało.

Do serwisu się już umówiłem, jednak po rozmowie, wiem, że jestem chyba pierwszym takim przypadkiem, a nie koniecznie chcę być królikiem doświadczalnym :)

Każda Wasza wskazówka mile widziana.

PS> Dodam, że czuję się jak w czeskim filmie lub kawale, gdy w sytuacji, gdy samochód nie chce odpalić informatyk mówi, by wyjść z samochodu obejść go dwa razy i spróbować ponownie :)


Edytowane przez Tisen

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top