Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Kolejne sukcesy Nissana w segmencie crossoverów

Kolejne sukcesy Nissana w segmencie crossoverów

Co dziesiąty crossover zarejestrowany w Polsce w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku to Nissan. Japoński producent odnotował 36,4% wzrostu sprzedaży w segmencie w porównywaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Marka nie tylko utrzymuje pozycję lidera wśród crossoverów w Polsce, ale też stale zwiększa sprzedaż flagowego Nissana Qashqai. Od początku roku zarejestrowano 3562 egzemplarze bestsellerowego modelu, notując tym samym wzrost sprzedaży tego modelu o 31,1%.

W segmencie małych SUV-ów i crossoverów Nissan nie daje konkurencji żadnych szans – już w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku wyprzedza dwie inne marki na podium o kolejno ponad 1000 oraz 2000 egzemplarzy. W tym czasie na polskie drogi wyjechało 5598 crossoverów Nissana, co przekłada się na 10,45% udziału w segmencie.

Tegoroczne wyniki sprzedaży to kontynuacja zeszłorocznych sukcesów, które umacniają naszą pozycję jako lidera w segmencie crossoverów na polskim rynku. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze wieloletnie doświadczenie w tym obszarze przekłada się na zaufanie klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i flotowych. Nowe generacje Nissana Qashqai oraz X-Trail idealnie wpisały się w ich potrzeby, czego efektem jest rosnąca popularność tych modeli na polskich drogach” – komentuje Paweł Powalski, dyrektor komunikacji Nissan Sales CEE.

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego od stycznia do kwietnia 2018 roku najlepiej sprzedającym się crossoverem w Polsce był Nissan Qashqai (3562 rejestracji). Rosnącą popularnością cieszy się także Nissan X-Trail. Od początku roku zarejestrowano w Polsce 1311 egzemplarzy modelu, co oznacza wzrost o blisko 130% w porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2017 roku. Wzrost popularności obu crossoverów Nissana znacząco przekroczył średnią rynkową, wynoszącą 27,6%.

###

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 000 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 640 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz Nissany LEAF, najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Wizja inteligentnej mobilności Nissana wyznacza kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami, a kompleksowe podejście do mobilności przyszłości określa najważniejsze decyzje firmy dotyczące sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej marki azjatyckiej w Europie.

Źródło: Nissan Press ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top