Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan i robot Pitch R atrakcją finału UEFA Champions League 2018 w Kijowie

Nissan i robot Pitch R atrakcją finału UEFA Champions League 2018 w Kijowie

Robot wyposażony w opracowany przez Nissana innowacyjny system wspomagania kierowcy ProPILOT wykorzystuje technologię autonomicznej jazdy do tworzenia boisk piłkarskich wszędzie tam, gdzie jest na nie miejsce

Nissan zaprezentował autonomicznego robota, który potrafi narysować boisko piłkarskie wszędzie tam, gdzie jest dostatecznie dużo miejsca. Prezentację zorganizowano jako wydarzenie towarzyszące finałowi UEFA Champions League 2018 w Kijowie.

Robot o nazwie Pitch‑R jest inspirowany opracowaną przez Nissana zaawansowaną technologią wspomagania kierowcy ProPILOT. System ProPILOT jest dostępny w stuprocentowo elektrycznym nowym Nissanie LEAF oraz w najlepiej sprzedającym się w Europie crossoverze – Nissanie Qashqai. ProPILOT jest kluczowym elementem koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

Robot Pitch‑R, wyposażony w układ czterech kamer, moduł lokalizacyjny GPS oraz systemy unikania kolizji, rysuje białe linie na trawie, asfalcie lub nawierzchni szutrowej, używając przyjaznej dla środowiska, rozpuszczalnej farby.

Pitch‑R jest zasilany z akumulatorów. Uruchomiony robot autonomicznie skanuje otoczenie w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na boisko. Nierówna nawierzchnia nie stanowi dla niego żadnego problemu — Pitch‑R z łatwością omija każdą przeszkodę.

Robot może wytyczać boiska dla drużyn 5-, 7- i 11‑osobowwych. Cała operacja zajmuje niespełna 20 minut.

Efektem jego pracy jest perfekcyjnie zaaranżowane boisko zgodne z profesjonalnymi standardami UEFA, na którym z powodzeniem mógłby zagrać Liverpool z Realem Madryt. Tym bardziej zaspokoi ono potrzeby amatorów trenujących w weekendy lub po pracy.

Nissan zbudował Pitch‑R specjalnie z myślą o amatorskich drużynach podwórkowych. To pierwszy z serii zaawansowanych prototypów wykorzystujących technologie Nissan Intelligent Mobility. Kolejne konstrukcje zostaną zaprezentowane w trakcie następnej edycji rozgrywek UEFA Champions League.

W UEFA Champions League grają najlepsi piłkarze na świecie” — powiedział Roel De Vries, wiceprezes ds. marketingu i strategii marki w firmie Nissan. „Jednak każdy z nich zaczynał już jako dziecko — trenując na boisku z liniami wyrysowanymi kredą i strzelając gole do naprędce zaimprowizowanej bramki. Każde miejsce było dobre, by uprawiać ulubiony sport”.

Jean-Pierre Diernaz, wiceprezes ds. marketingu w Nissan Europe, dodał: „Podobną pasją kierowali się nasi konstruktorzy i inżynierowie, którzy zbudowali Pitch‑R. Połączenie najlepszej technologii Nissana z innowacyjnością zachęca młodych fanów futbolu do rywalizowania w podwórkowych turniejach”.

###

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top