Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > kopci problem z uruchomieniem po ASO

kopci problem z uruchomieniem po ASO

Witam.

t31 miał bliskie spotkanie z dzikiem. Nic poważnego (plastiki, lampa błotnik). AC padło na serwis ASO nissan Elbląg – autoryzowany przez bank. OK. Dzis odbierałem auto. wszystko fajnie, ale …

Zona zwróciła uwagę na “dziwną” prace silnika – głośniejszy i  inny … Ja nie słyszałem jak go podstawiali, byłem w środku. ASO – to nic wszystko jest ok. Dzień Dziecka wiec z dzieciakami do Mc (zabawki …). Autem przejechałem dosłownie 1,5 km. uruchomił sie bez problemu, ale silnik faktycznie cos jak by głośniejszy. Po 1,5 km trudno cos zawyrokowac. No i po uczcie do samochodu a on … nie dyga. Akumulator. Tel. do ASO po krótkiej wymianie argumentów przyjechał Pan by uruchomić auto z klem (nie mieli akumulatora…chciałem od razu wząść nowy). Troche się podładował i już już i udało się … ale zgasł po chwili … ok jeszcze raz i to samo… Pan stwierdził, ze to musi byc cos innego, moze uklad się zapowietrzył (paliwo) pompka w ruch … to samo gasnie.

Dobra przegazujemy i to pomogło, ale … z rury wydechowej dymu co nie miara, nawet jak na wolnych obrotach pracował… Tel. do Assistans, auto do serwisu z powrotem na lawecie, ale to nie ich wina..

I tu moje pytania:

1. Pan z Aso mechanik od razu kazał wyłączyć auto, nie nadaje sie do podróżny powrotnej itp. nic nie skomentował nic nie powiedział. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, nie można uruchomić jak akumulator był by rozładowany, dymienie (bezwonny, szary). wiem, ze przyczyn może być kilka i pierwsze co to komputer, ale ja juz nie mam jak tego zrobic – stoi  u nich i sprawdza dadzą znać itp. mogą teraz mataczyć.

2. Czy to może być coś z układem chłodzenia – wymieniali mocowania, pewnie ściągali chłodnice, moze cos zle spieli.

3. Czy mogę iść w zaparte, ze naprawa nie doszła do skutku, skoro auto nie nadaje się do podroży – nic nie podpisałem, bank pomoże w ewentualnym sporze w ramach rękojmi / gwarancji. Chyba to że odjechałem i zrobiłem 1,5 km nie  jest argumentem, ze było “sprawne”.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top