Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > [n16] Pisk na 5 biegu

[n16] Pisk na 5 biegu

Witam wszystkich, 

Jakieś 2 tygodnie temu nabyłam Almerę 1.5 98km, 2003r. Ogólnie autko sprawne i świetnie się jeździ, ALE… Na piątym biegu coś lekko piszczy.Głównie słychać to przy otwartym oknie – właściwie cały czas jak bieg jest wbity. Odgłos dochodzi gdzieś jakby spod maski, wydaje mi się, że od lewej strony. Nie jest to głośny dźwięk, ale wyraźny, znika zaraz po przejściu na 4. Przy innych biegach nic takiego nie występuje. Piątka wchodzi bez problemu – chyba najlżej ze wszystkich biegów, jedzie równo, nie szarpie,itd. I teraz tak, w maju 2017 było wymienianie:
– sprzęgło- zestaw sprzęgła LUK
– wlany olej total 75w80 1l
– uszczelniacz corteco 40x56x8
– elr. uszczelniadz wału korbowego str. skrzni 
– poduszka silnika dolna skrzynia 
– naprawa skrzyni biegów –
 cokolwiek ona obejmowała

Robił to oczywiście poprzedni właściciel, ale mam fakturę, przy 189tys. Teraz autko ma 201 tys, więc nic nie powinno się zużyć. Gdzie szukać przyczyny pisku, czy jest to niebezpieczne – tzn. czy grozi uszkodzeniem całej skrzyni / sprzęgła, czy może jest to dość normalne, że w tym modelu tak pracuje 5 bieg? Myślałam, że może jest za mało oleju, ale skoro był wlewany rok temu, to chyba wątpliwe. Ktoś się spotkał?

Swoją drogą czy podany wyżej olej nie jest za gęsty / nieodpowiedni? Mam wrażenie, że ciężko wchodzą biegi. W porównaniu do Seata Cordoby, którym jeździłam wchodzą dużo ciężej – ale może jest to cecha charakterystyczna skrzyni z Almery? 

I przede wszystkim – czy posiadając fakturę i zważywszy na fakt, że naprawy były wykonywane rok temu, mogę liczyć na gwarancyjne usunięcie usterki – czyli darmowe. Warsztat, w którym było to robione jest dość daleko ode mnie i muszę wiedzieć czy jest sens tam jechać. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


Edytowane przez Whataya

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top