Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > wycieka płyn chłodniczy…

wycieka płyn chłodniczy…

Od jakiegoś czasu uciekał mi płyn chłodniczy (D40 2007). Najpierw tak powolutku powolutku… :) Jakoś od lutego może. Można powiedzieć bezobjawowo – tyle, że co jakiś czas trzeba było dolać tak z centymetr  do zbiorniczka.

Ale patrzę sobie kilka dni temu, a tu pod silnikiem robią mi się plamy. A płyn zaczął spierniczać znacznie szybciej. No więc oglądam sobie silnik i widzę, że w jego tylnej części, po prawej ( tam jest jakaś taka osłona powyginana tuż przy silniku) sobie  kapie płyn. No i leci na dół, tam są jakieś elementy zawieszenia – tam mokro oczywiście.

Ale to nie wszystko. Jakieś 3 tygodnie wymieniali mi olej. I tak sprawdzam poziom oleju ze 3 dni temu – a tam go wyraźnie przybyło (a było oczywiście tyle ile trzeba).  I jest powyżej maximum. Dalej – mam wrażenie, że w prawym przednim narożniku silnika (znaczy mojej prawej jak stoję przed maską) wystaje uszczelka pod głowicą – ale jakoś tak jakby ciut “krzywo”.

No to myślę sobie – diabli wzięli uszczelkę. I pewnie do tego płyn się dostaje do silnika – chociaż dziwne – żadnych objawów w wydechu, silnik pracuje na ucho poprawnie…

No i tu mam pytanie – jest w Łodzi jakiś serwis (poza Nissanem na Brzezińskiej), który ma doświadczenie z tymi samochodami ? Najchętniej zaciągnąłbym go na Brzezińską właśnie (kiedyś mi sprawnie i niedrogo zrobili naprawę typowego spadku mocy – jakiś czujnik wymienili – byłem zadowolony ). Ale obawiam się, że jeżeli (co nie daj Boże) po demontażu silnika okaże się, że np. pęknięta głowica ( tfu tfu odpukać ) – to mi tam nie będą chcieli założyć zamiennika.

Skąd takie przypuszczenie – jakiś czas temu chciałem u nich wymienić pokrywę silnika i nie chcieli założyć nie oryginalnej niestety (ale oczywiście jutro zadzwonię zapytać).

Więc – czy możecie polecić serwis, który zna Navarkę ? I ewentualnie na wszelki wypadek – jakiego zamiennika głowicy szukać ?

Bo czytałem tutaj, że spawanie raczej odpada ?

Znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/glowica-kompletna-nissan-navara-d40-2-5dci-uszcze-i7405747643.html

ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi ?


Edytowane przez sundayman

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top