Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan wyszukuje najszybszych graczy w Gran Turismo

Nissan wyszukuje najszybszych graczy w Gran Turismo

Najlepsi kierowcy Nissana z certyfikowanych przez FIA Mistrzostw Serii Producentów Gran Turismo mają szansę wygrać podróż życia

Nissan poszukuje kolejnego pokolenia szybkich graczy na PlayStation. W nowym programie tysiące zawodników mają szansę na rywalizację w oficjalnych mistrzostwach FIA.

Najlepsi kierowcy Nissana ścigający się w Mistrzostwach Serii Producentów Gran Turismo certyfikowanych przez FIA — zorganizowanych w ramach nowej gry Gran Turismo Sport na PlayStation — wygrają podróż na Festiwal NISMO na torze Fuji International Speedway w Japonii oraz do tokijskiej siedziby Polyphony Digital, która wydała grę. Wyłoniony zostanie także zwycięzca europejskiej serii e‑wyścigów Pucharu Nissan GT Sport.

Mistrzostwa GT Sport, stworzone przez Sony PlayStation we współpracy z Federation Internationale de l’Automobile, to pierwsze e‑sportowe wyścigowe mistrzostwa uznane przez FIA. Zainaugurowano je 10 lat po pierwszej edycji przełomowego programu Nissan PlayStation GT Academy, w którym gracze mieli szansę stać się prawdziwymi kierowcami wyścigowymi Nissana.

„Program Nissan GT Academy udowodnił, że niektórzy z najszybszych kierowców na świecie być może nigdy nie mieliby okazji ścigać się na torze, gdyby nie zauważono ich poczynań na konsoli” — powiedział Michael Carcamo, globalny dyrektor ds. sportu samochodowego w firmie Nissan. „Ci chłopcy przesiedli się z kanapy do kokpitu, łamiąc tradycyjny model kariery odnoszącego sukcesy kierowcy wyścigowego”.

Rywalizacja była niezwykle zacięta” — dodał Carcamo. „Teraz widzimy, że wyścigi online są nie tylko alternatywą dla rzeczywistych zmagań na torze. Oficjalny tytuł Mistrza Serii Producentów FIA zdobyty w zawodach GT Sport to niezwykła szansa. Liczymy, że niektórzy z tych najlepszych graczy na świecie będą reprezentowali Nissana”.

Nissan GT Sport Cup — Global

Najszybszy gracz, który wybierze Nissana jako swoją markę w każdym z trzech regionów Serii Producentów FIA (Ameryki, Azja i Europa), zostanie zaproszony w podróż do Japonii. Otrzyma on także uszyty na miarę kombinezon zespołu Nissana oraz przejdzie szkolenie prowadzone przez mentora z Nissana / GT Academy podczas Światowego Finału.

Nissan GT Sport Cup — Europe

Ponadto gracze z Europy, którzy zdecydują się na markę Nissan w Serii Producentów FIA automatycznie biorą udział w walce o Puchar Nissan GT Sport.

12 najlepszych kierowców Nissana wyłonionych w rywalizacji o to trofeum w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu zakwalifikuje się do rundy finałowej Pucharu Blancpain GT Series Endurance, która odbędzie się we wrześniu w Barcelonie.

Dodatkowo najlepsi gracze ścigający się Nissanami w Serii Producentów FIA w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu będą mogli wziąć udział w obozie szkoleniowym Nissana na torze Silverstone. Tam będą zdobywali umiejętności jazdy po prawdziwym torze pod okiem mentorów.

W ostatecznym starciu we wspieranej przez Nissana serii GT Sport na PlayStation zmierzy się 36 graczy oraz dodatkowo 12 zawodników, którzy przejdą kwalifikacje ostatniej szansy na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Nowe wirtualne zawody są rozszerzeniem współpracy Sony PlayStation z GT Sport Motul Team RJN — prywatnym zespołem korzystającym z samochodów Nissan GT-R NISMO GT3 w mistrzostwach Blancpain Endurance 2018.

Lucas Ordóñez i Ricardo Sanchez — dwaj z 22 zawodników, którzy od początku programu GT Academy awansowali z graczy na prawdziwych kierowców — będą ścigać się na torze w barwach GT Sport Motul Team RJN.

Więcej informacji: www.nismo.com/nissangtsportcup

 

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top