Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > wypalanie DPF w QQ 2 FL

wypalanie DPF w QQ 2 FL

Witam wszystkich serdecznie!

Jest to mój pierwszy post na tutejszym forum, póki co, raczej czytałem istniejące już posty.

Ale do rzeczy:

Od czerwca br jestem posiadaczem QQ2 FL z silnikiem 1,5 dCi. Samochodem zrobiłem jakieś 5 000km i notorycznie trapi mnie temat związany z wypalaniem sadzy z filtra DPF.

W instrukcji obsługi samochodu jest napisane, że procedura uruchamamia się samoczynnie i że należy pokonywać regularnie trasy z prędkością co najmniej 60km/h przez co najmniej 30 minut.

I to wszystko (!)

Ale kiedy się to odbywa, nie jest w żaden sposób sygnalizowane. żadnej kontrolki, zwiększonego spalania… nic nie zauważyłem.

Na tutejszym formum znalazłem post dot. wypalania się filtra, ale dotyczy on starszej generacji samochodów (QQ1). Tam, wg użytkowników, jadąc na tempomacie, wzrasta chwilowe spalanie do maksimum, co świadczy o uruchomieniu się procedury wypalania.

Czy moze mi ktoś opisać, jak to wygląda w moim przypadku, i co najważniejsze, jak rozpoznać, że procedura wypalania jest urucomiona.

Jeden raz mi się zdarzyło, zaraz po zakupie samochodu, że po wjechaniu do garażu, wyłączyłem silniki i po wyjściu z samochodu poczułem smród, który oznaczał, że właśnie trwało owe wypalanie się sadzy.

Pracownik ASO też za bardzo nie potrafił mi wtedy wytłumaczyć, jak rozpoznać, że wypalanie jest akurat w trakcie (i nie należy wyłączać silnika).

Z góry dziękuje za pewne i sprawdzone informacje. 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top