Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Hak holowniczy NOTE E11

Hak holowniczy NOTE E11

Witam. Podzielę się swoim doświadczeniem z wczorajszego montażu haka holowniczego do Note E11 2013 rok bo nie znalazłem nic na ten temat na forum.

Pewnie może to być różnie zależnie od firmy, ja kupiłem hak hiszpańskiej firmy Enganches Aragon i zamontowałem go ze znajomym mechanikiem, pasował bez żadnego problemu. W naszych Notkach są w podłużnicach odpowiednie otwory do których przykręca się hak bez żadnego wiercenia czy innych kombinacji. Wystarczy zdjąć zderzak i przykręcić do podłużnic na cztery śruby. Przy tym modelu haka musiałem od dołu zderzaka w niewidocznym miejscu wyciąć otwór 7x8cm. Trochę jest też rozbierania plastików w bagażniku aby podpiąć przewody gdyż Notek ma wysoko lampy a przewody idą od przodu górą pod dachem i schodzą do lamp więc wiązki nie ma z tyłu bagażnika. Ale co najważniejsze w Note elektronika nie jest na tyle rozbudowana żeby trzeba było stosować jakieś moduły do haka. Wystarczy zwykła uniwersalna wiązka i wszystko jest ok.

A przy okazji może ktoś będzie wiedział co to za czujnik? Po zdjęciu zderzaka ukazał się twardy szary styropian zaczepiony miedzy zderzakiem a tą tylną belką. W tym styropianie wmontowany jest jakiś czujnik do którego wpięta jest kostka z przewodami. Od czego jest ten czujnik bo mechanik też nie wiedział?

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top