Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Drgania przy przyspieszaniu powyżej 100 km/h

Drgania przy przyspieszaniu powyżej 100 km/h

Witam wszystkich użytkowników forum nissan klub. Jest to mój pierwszy post na tym forum, jednak chciałbym od razu przejść do rzeczy.

Problem polega na zdiagnozowaniu usterki w Nissanie Xtrail T31 2.0 dci 150 km. Prawdopodobnie dotyczy to układu napędowego, ponieważ przy dłuższej jeździe na drodze ekspresowej powyżej 100 km/h auto wpada w drgania, wibracje. Trzęsie całą budą, ale tylko wyłącznie gdy pedał gazu jest wciśnięty tj. kiedy przyspieszam. Przy hamowaniu czy jazdy na luzie objaw nie występuje. Zaczęło się dziać tak,  gdy dużej awarii uległ krzyżak wału napędowego, rozleciał się. Po powrocie autem ze zdjętym już wałem napędowym, zaczęły właśnie pojawiać się te problemy. Po regeneracji wału i założeniu go jest to samo. Jest to o tyle dziwne, że tych objawów nie ma gdy przyspieszę do 120 na krótszym odcinku, przed wjazdem na drogę ekspresową. Jednak gdy wjadę na ekspresówkę i jadę powiedzmy około 110-120 km/h na 6 biegu ze stałą prędkością przez dłuższy czas to po pewnym czasie  zaczyna wpadać  w ten rezonans. Gdy zaczyna już drgać, a prędkość spadnie do 80 km/h a ja wcisnę znowu gaz auto nadal drga. Jest to bardzo niekomfortowe. Po uruchomieniu auta i ruszaniu z miejsca oraz przyspieszaniu, nie ma żadnych wibracji.

Jutro wymiana opon na zimowe, wątpię że to pomoże ale zobaczymy.  Na ten moment usterką w tym aucie jest przegub zewnętrzny, lewy ( zerwana osłona), jednak po przeprowadzonych rozmowach i czytania informacji na różnych forach każdy sugerował raczej przegub wewnętrzny. 

Może ktoś miał podobny problem ? 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi oraz pomysły.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top