Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nietypowe odsadzenie obręczy?!

Nietypowe odsadzenie obręczy?!

Mam taki mały, ale dla mnie duży problem :( Od września jestem posiadaczem QQ+2 z rocznika 2013. Kupiłem go na letnich 18″ oponach, więc wystąpiła konieczność zakupu zimowek. Dla wygody wymiany kupiłem komplet felgi (uwaga – zalecane ET40) + opony i zapisałem się u fachowca na wymianę. Szczęśliwie trafiłem na inteligentnego faceta, który najpierw odkręcił przednie koło zaczął od sprawdzenia, czy obręcz pasuje do tarczy, a nie od razu do montowania opon na obręczach. I obręcz nie pasowała! 5x 114,4 OK, otwór fi 66,1 OK, ale odsadzenie nie to! Na moją inteligentną ^_^ uwagę, że kupowałem obręcze zgodne ze specyfikacją odrzekł, że być może to auto ma nietypowe (zmienione) tarcze. Niestety kolejka innych klientów za moimi plecami zakończyła tą inteligentną wymianę zdań, a ja zostałem z tymi niekompatybilnymi obręczami jak przysłowiowy Himilsbach z angielskim. Miałem jeszcze małą nadzieję, że wyspecyfikowane na obręczy odsadzenie to jedno, a życie to drugie. W domu dokonałem pomiarów i niestety okazało się, że nadzieja jest matką głupich; innymi słowy te obręcze maja naprawdę ET40.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na odległość nikt mi nie pomoże, ale piszę tutaj tylko z zapytaniem, czy z opisanym przeze mnie zjawiskiem już ktoś się zetknął? Niestety nie posiadam do dyspozycji garażu, a na dworze leje deszcz, albo tylko pada, więc nie jestem na razie w stanie odkręcić koła i dokonać pomiarów zainstalowanej obręczy. W warsztatach (dzwoniłem) kolejki na zapisy na 10 dni z góry, więc i tam nikt mi na szybko nie pomoże. 

Dla ustalenia uwagi – pytam z prośbą o potwierdzenie. Jeśli w opisanym przypadku odsadzenie nie pasuje, to zgaduję, że 40 mm to jest za dużo, czy tak? Bo gdyby dla przykładu ET=0, to koło wychodziłoby zbyt mocno na zewnątrz, czy tak?

Dzięki z góry za wszelkie głosy.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top