Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Prawdopodobnie problem z EGR-em

Prawdopodobnie problem z EGR-em

Dwa tygodnie temu mój QQ 1.6 GDI-T nagle podczas jazdy stracił moc. Silnik chodził ale wykręcał się  tylko do 2 tys. i to z ledwością. Po chwili zapalił się Check Engine ( pomarańczowa ikonka silnika) i rozpoczęła  się litania wywalania  na tablicy liczników różnych komunikatów o wyłączaniu  wszystkich systemów po kolei.   Zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik i poczekałem chwilę. Odpaliłem ponownie i samochód chodzi bez problemów. Przegazowałem, silnik wkręca się bez problemu. Chodzi jak z przed momentu wystąpienia usterki. Poczekałem i po chwili ruszyłem dalej. Przyjechałem ok 2 km i ponownie taka sama akcja (jak w opisie wyżej, brak mocy  itd…). W związku  z tym że awaria przytrafiła  się  niedaleko domu, udało mi się dotrzeć do celu na kilka postoi i wyłączeń silnika. W związku  z tym że mam dostęp do komputerów diagnostycznych różnych producentów podłączyłem QQ do testera Texa oraz Bosch. Błąd jaki pojawił się na obu urządzeniach to :

Układ recyrkulacji spalin  – sygnał poza zakresem/wydajność P0404

Kilkukrotne skasowanie błędu usunęło problem – ale nie na długo. Udało mi się pojeździć bez problemu przez około 3 tygodnie, nawet w trasie trochę dając mu w kość, ale wczoraj ponownie wracając z pracy znowu pojawiły się problemy opisywane na początku. 

Konsultowałem się ze swoim mechanikiem i kilkoma specjalistami i diagnostami od różnych testerów (mam dostęp w branży) i każdy sugeruje czyszczenie lub wymianę EGR.

Czy ktoś może miał takie objawy?? 

Dodam tylko że auto po gwarancji. 

 205081471_Bd-P0404.thumb.jpg.94db27e3cb2009b5df777c73031f87c9.jpg

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top