Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nissan Micra 1.2 problemy z odpalaniem.

Nissan Micra 1.2 problemy z odpalaniem.

Dane techniczne: Micra 2004r. benzyna 1.2 (bez gazu) przebieg 165tyś.

Na wstępie dodam, iż nie znalazłem podobnego wątku lub sugerowałem się tym co pisali inni i niestety nic to nie pomogło więc stąd mój post.

Problem z odpalaniem zaczął się z dnia na dzień. Po podłączeniu do komputera błędy wskazywały na czujnik położenia wału i wałka rozrządu. Oba te czujniki zostały wymienione a błędy skasowane. Auto odpaliło i po przejechaniu około 5-10km znów zapalił się check i odpalanie auta jest raczej loterią niż rutyną gdzie po udanym odpaleniu obroty są nierówne i bez dodaniu konkretnego „GAZU” auto gaśnie i odpala za którymś razem.  Jak już odpali rozgrzeje się to odpala i jeździ, choć kontrolka check pali się cały czas.

Zaczyna mi brakować pomysłów sprawdziłem dopływ paliwa (bo podejrzewałem również pompkę lub filtr) Kupiłem wczoraj na stacji specyfik do czyszczeniu wtrysków i całego układu paliwowego (nie wiem może i placebo ale próbuje wszystkiego) zatankowałem do pełna na renomowanej stacji. Myślę o wymianie świec i cewek, może jeszcze czyszczenie przepustnicy. Ale czy to ma bezpośredni wpływ na te objawy i  dlaczego pali się check? Chodzi mi po głowie wyciągnięty łańcuszek rozrządu ale to już grubsza kasa się robi i potrzeba dobrego mechanika żeby to dobrze wszystko poustawiał. Być może ktoś z klubowiczów miał podobne objawy i podpowie jak poradzić sobie z tym problemem.

Pozdrawiam adi84

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top