Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Poszukiwany warsztat do naprawy cvt

Poszukiwany warsztat do naprawy cvt

 

1 hour ago, utras said:

A przeważnie awarii skrzyni nic nie zwiastuje, tez często opisywane tutaj, że auto jedzie i w moment koniec skrzyni. 

ja się z tobą nie zgodzę w większości wypadków to jednak skrzynia daje znać o sobie, pracą, wyciekami, brakiem serwisowania, nawet jak naprawa jest nieuchronna to jednak wcześniej mam jej objawy (wada ukryta jeśli w tkz. porę sprzedamy) 

dokładnie 3 lata temu wsiadam na kierę Murańca znajomego z CVT (bo on miał przypony w miedzy czasie robić) właśnie po wymianie skrzyni na nową (w ramach przedłużonej gwarancji przez nissana na CVT) 

mówię do niego czujesz to ? a on co ?,  mówię tak skrzynia powyżej 3000rpm przeciąga, i tak pocisnąłem prawie od odcinki, wycie, ewidentnie coś źle, nie pojechaliśmy na te ryby, szybko powrót na serwis uszkodzony uszczelniacz oleju, olej mocno ubył, zajeździłby tą skrzynię w przeciągu następnych 5 tysiecy kilometrów, on nawet nie czuł tego bo ta skrzynia poprawnie pracowała w normalnej jeździe. Wymienili uszczelniacz, jeździ do tej pory bez problemów. 

 

co do kolegi ma prawo dochodzić swoich roszczeń jeśli mamy do czynienia z tkz. wadą ukrytą 

dalej będzie sąd dochodził z czego tak skrzynia była wymieniona ? z anglika co stał 2 lata na złomie, z może ktoś dał gwarancje na naprawę, czy olej był prawidłowy, czy szkoda było te 1500zł na nowy olej i zalany został jakimś Dextronem ATF.  A może włożona skrzynia używka całkiem sprawna, ale ze starymi uszczelniaczami osi… Może mechanik zalał syf z wziął jak za złoto …………..

Wina kupującego też jest, bo pewnie sknera szkodował parę złotych na sprawdzenie auta …………….

Najuczciwiej to naprawić skrzynię profesjonalnie i tak 50/50, żeby jeden się nauczył kupować, a drugi nie sprzedawał biedy  

 

tu przykład, że warto walczyć , sytuacja podobna choć trochę inna, wyrok też może być inny

https://bezprawnik.pl/wada-ukryta-samochodu/


Edytowane przez Kazik_R52

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top