Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Syczenie przy odpuszcaniu gazu/ zmianie biegu.

Syczenie przy odpuszcaniu gazu/ zmianie biegu.

Witam Państwa,

Mam problem i proszą o pomoc. Mam nissana Qashqai 2014 rok 1,2 DIG-T. Dzisiaj zauważyłem, że przy odpuszczaniu gazu (jak zmieniam bieg, lub jak dodam gazu i puszcze pedał) słychac syknięcie jakby auto miało blue coś tam 😉

Taki temat był już na forum i napisałem tam jednak osoby, które tam pisały o rozwiązaniu problemu nie były na forum od roku (więc chyba mam marne szanse, że mi odpowiedzą)

Dlatego proszę Was o pomoc ponawiając temat. 

W tamtym wątku ktoś zasugerował, że u niego pomogła wymiana węża dolotowego od filtra powietrza do silnika bo był dziurawy/pęknięty. Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie bo boję się, że może to byc coś z turbo. 

Zaglądałem do tego węża jednak silnik był jeszcze gorący i zdecydowałem się tylko sprawdzić łatwo dostępną część przy filtrze powietrza. Potem jak już trochę pod maską ostygło wymacałem cały wąż i nie wyczułem żeby spadł z mocowania czy był poszarpany, jednak do prawidłowej diagnozy musze go zdemontować. Tu mam problem bo dostęp do końca węża od strony silnika to jakaś masakra, ponadto łączy on się z innymi wężami i trochę boję się narobić jakiś szkód.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy demontaz tego węża celem sprawdzenia nieszczelności jest bezpieczny i nie wymaga kanału/podnośnika?

Wydaje mi się, że jak poruszałem wężem dzwięk jakby się zmienił ale to może być tylko subiektywne odczucie – sam już nie wiem.

Nie zauważyłem spadku mocy, samochód jeździ jak jeździł zanim to usłyszałem.

Bardzo prosze o pomoc., z góry dziekuję.

 


Edytowane przez tomi00
Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top