Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > płyta podłogowa

płyta podłogowa

7 godzin temu, tota200 napisał:

Wspomniałem o projekcie, powiem coś o nim, być może przedstawienie go ułatwi nam rozmowę. Posiadam megane 2 w kombi. Przygotowuje ją sobie na tor. Aktualnie utknąłem w kwestii zawieszenia. Czytając informację na jej temat dowiedziałem się, że ta sama płyta podłogowa była montowana również w nissanie (o tym wspomniał Kazik). Przeglądając zdjęcia i porównując tylne zawieszenia, trafiłem na Juke i jej dwie wersje napędu.

To zmienia trochę postać rzeczy :P – Twoje oryginalne pytanie o konwersję zinterpretowałem tak, że masz Juke FWD i chcesz przełożyć (najprawdopodobniej P&P, bez cięcia i spawania) tylne zawieszenie z AWD. :D 

Jeśli chodzi o taką modyfikację, jaką opisujesz, to trudno o rzetelne informacje tutaj, bo musiałby znaleźć się ktoś, kto rozbierał tył w obu wersjach, o co ciężko – a bez rozbiórki trudno nawet coś pomierzyć, żeby dyskutować o konkretach, bo sporo rzeczy jest zasłonięte po prostu.

Sąsiad ma Juke FWD i tak na pierwszy rzut oka wygląda, że mocowania belki w FWD i mocowania tych długich wahaczy wleczonych w AWD to są te same mocowania. Ta rama pomocnicza w jakimś stopniu upraszcza modyfikację, bo ona jest przykręcana do nadwozia od spodu za pośrednictwem czterech tulei gumowo-metalowych (ale nie wiem, czy w FWD istnieją już te punkty mocowania, czy trzeba je przenieść dopiero)  – w każdym razie miejsce mocowania wahaczy poprzecznych po przeniesieniu tej ramy „zrobi się samo”. Tak czy inaczej oprócz mocowania amortyzatorów i sprężyn pozostaje jeszcze kwestia rozstawu kół – czy na pewno ta z Juke będzie OK w Megane, bo jeśli nie, to jest kolejny problem…

15TDIuslhd_JUKHelios096.png.ximg.l_6_m.s

Na forum Nissana Qashqai J11 jest wątek jakiegoś kolegi, który pracuje w fabryce Nissana w Sunderland i sam zachęcał do zadawania pytań m. innymi na temat Juke – niewykluczone, że on byłby najprędzej w stanie rozwiać Twoje wątpliwości. Kłopot w tym, że ostatni raz logował się w kwietniu..

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top