Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > W sieci > NISSAN: NOWY MODEL NAVARA JUŻ W SPRZEDAŻY W EUROPIE

NISSAN: NOWY MODEL NAVARA JUŻ W SPRZEDAŻY W EUROPIE

Zmodernizowany pick- up Nissan Navara jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie. Samochód posiada gwarancję na 5 lat lub 160 000 kilometrów przebiegu.

Dla użytkowników ważne jest to, że auto posiada niższe zużycie paliwa oraz zaprojektowaną od nowa sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

Modyfikacje wprowadzone w przednim zawieszeniu sprawiły, że auto łatwiej się prowadzi. Poprawił się też komfort podczas manewrowania przy jeździe z niską prędkością. W nowym modelu zastosowano 5‑drążkowe zawieszenie tylne drugiej generacji (podniesione o 25 mm), a więc rozwiązanie radykalnie odmienne od resorów piórowych spotykanych w większości konkurencyjnych pick- upów.

Udoskonalone zawieszenie poprawia własności jezdne i komfort jazdy, zaś hamulce tarczowe – teraz standardowo także na tylnych kołach – skracają drogę hamowania. Dzięki przeprojektowanemu zawieszeniu Navara może przewozić cięższe ładunki, natomiast inteligentny system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) daje jeszcze większe poczucie pewności w czasie jej holowania.

Nissan-Navar2

Dzięki modernizacji silnika zużycie paliwa obniżono nawet do 6,9 l/100 km (NEDC, cykl mieszany), przy emisji CO2 od 182 g/km. Jednostkę wyposażono w dwie turbosprężarki. Występuje ona w dwóch wariantach mocy: 163 KM/120 kW oraz 190 KM/140 kW. Moment obrotowy oferowany przez podstawową wersję jednostki napędowej wzrósł o 22 Nm, do 425 Nm (mocniejszej – do 450 Nm).

W silniku zastosowano stalowe tłoki, zaś ich pierścienie powleczono warstwą węglową o twardości diamentu (DLC). Obniżono też stopień sprężania do 15,1. Układ wtrysku paliwa pracuje teraz pod wyższym ciśnieniem 2200 barów. Udoskonalono także układ chłodzenia, a w nowym układzie wydechowym zastosowano filtr cząstek stałych (DPF) i technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).Osiągi: przyspieszenie 0-100 km/h: 12,5 – 11,2 sek., prędkość maksymalna: 172 – 184 km/h.

Zaprojektowana od podstaw, 6‑biegowa przekładnia manualna jest produkowana w Europie i została po raz pierwszy zastosowana w modelu przeznaczonym na rynek globalny. Nowa skrzynia oferuje znacznie wyższy poziom komfortu i precyzji zmiany przełożeń.

Ładowność odmiany King Cab zwiększyła się w porównaniu z poprzednim modelem o 55- 95 kg (w zależności od wersji) i wynosi obecnie 1165 kg (przy dopuszczalnej masie całkowitej 3200 kg). Z kolei Double Cab oferuje ładowność zwiększoną o 54–114 kg i jest w stanie przewieźć od 1115 do 1180 kg ładunku przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3250 kg.

Nissan-Navar3

Średnica przednich tarcz hamulcowych wzrosła z 296 do 320 mm, zaś tylne bębny zastąpiono tarczami o średnicy 308 mm.. Cały układ jest bardziej odporny na utratę skuteczności po rozgrzaniu i pracuje ciszej.

Kolejnym z wartych zauważenia systemów zastosowanych w zmodernizowanym modelu jest układ stabilizacji toru jazdy przyczepy. Nowe rozwiązanie analizuje kąt odchylenia pojazdu względem osi pionowej i potrafi na tej podstawie przewidzieć wychylenie boczne przyczepy. Oferowane są również takie rozwiązania, jak inteligentny system hamowania awaryjnego, wspomagania ruszania pod górę, kontroli zjazdu oraz kamer 360°.

Nowy system multimedialny NissanConnect, który współpracuje z układem Alliance In- Vehicle Connectivity (A-IVC). Można teraz wyświetlać zawartość swoich telefonów na 8-calowym ekranie o wysokiej rozdzielczości. Sterowany dotykowo wyświetlacz zapewnia krótsze czasy reakcji na polecenia kierowcy.

Po raz pierwszy aplikację NissanConnect Services, a zintegrowane z systemem mapy TomTom są aktualizowane drogą bezprzewodową. Aplikacja pozwala również zdalnie aktywować klakson i włączać światła oraz lokalizować położenie pojazdu.

Wszystkie wersje modelu mają zwiększony prześwit, a także udoskonalone zawieszenie i nowe wzory obręczy kół. Ich średnica w wersjach podstawowych wzrosła z 16 do 17 cali. Wyższe wersje mają przeprojektowane reflektory LED z czarnymi błyszczącymi oprawami, które zastąpiły dotychczasowe elementy chromowane. Wymiary: długość – od 5210/ 5255 do 5280/ 5330 mm (w zależności od kabiny); szerokość – 1850 mm; wysokość: od 1822–1826 do 1855 mm z relingami dachowymi).

Navara jest sprzedawana w 109 krajach na całym świecie.

Źródło: NewsAuto ->

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top