Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Wymiana / odłączenie akumulatora – reset elektroniki

Wymiana / odłączenie akumulatora – reset elektroniki

Cześć,

na wstępie – jeżeli podobny temat był już poruszany – poproszę o link, ja nie znalazłem wiec piszę tutaj. Mianowicie – dziś po 8 latach używania Juke pierwszy raz odłączyłem i wyciągnąłem akumulator (uruchomienie drugiego auta, kable nie sięgały). Po ponownym podłączeniu mam dziwne efekty w postaci:

– brak automatycznego podnoszenia się szyby kierowcy natomiast automatyczne opuszczanie działa ok. To już znalazłem na YT że trzeba nauczyć  – zaprogramować moduł automatycznego zamykania

– problem z blokadą okien dla pasażerów (użycie przycisku na panelu sterowania w drzwiach kierowcy) – po jej włączeniu blokada działa również dla kierowcy… Wcześniej (przed odłączeniem aku) blokada działała na 3 pozostałe okna, kierowca zawsze mógł sterować wszystkimi pomimo załączonej blokady. Logika działania się zmieniła???

– problem z podświetlaniem zegarów po odpaleniu silnika i włączeniu świateł – regulacja działa na zasadzie 0 / 1 – albo jest na maxa rozświetlone albo jeżeli nawet o 1 poziom podświetlania zmniejszę – podświetlania praktycznie nie ma (i tak można zmniejszać poziomy aż do końca). Podświetlenie na wyłączonym silniku jest OK. Może nawet bym tego nie zauważył ale po włączeniu świateł zawsze przygaszało się podświetlenie zegarów i panela klimy, a od dziś mam efekt świecenia zegarów na maxa niezależnie od włączenia świateł (co jest dość przeszkadzające przy jeździe po ciemku – daje mi za bardzo po oczach). Podświetlenie panelu klimy i przycisków mozna zmienić i wszytko działa OK (zmiany w D-MODE w Setup’ie).

Czy spotkaliście się z takimi efektami po odłączeniu aku? O ile info o „efekcie” z szybami znalazłem to blokada szyb oraz podświetlanie jest dla mnie zagadkowe. Czy jest jakaś możliwość całkowitego resetu elektroniki?

 

 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top