Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Kilka pytań od nowego użytkownika

Kilka pytań od nowego użytkownika

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiś 2 tygodni użytkuje samochód Qashqai X9 z 2013 roku, silnik 1.6 ze skrzynia CVT. Właściwie to jeżdżę jakieś 3,5 km do pracy i tyleż z powrotem – akurat to może jest ważne. Proszę, jeśli możecie, o odpowiedzi na poniższe pytania, bo nie znalazłem odpowiedzi w necie.

1. Co to w ogóle znaczy to X9? Jest to na klapie bagażnika zaraz po napisie QASHQAI.

2. Czytałem, że zużycie paliwa jest mniejsze przy skrzyni CVT, a tu mi komputer pokazuje średnie spalanie ok. 10 l. Mimo szczerych starań nie udało mi się zejść poniżej 9,7 l. Czy tak ma być? Przypomnę, że robię niewiele kilometrów dziennie przez to jest takie wysokie spalanie?

3. Strasznie się dziwnie jeździ tym automatem. Przy wolnym przyspieszaniu jest bardzo mułowaty. Przy szybkim świruje obroty do 4 tyś. choć przyspieszenie jest bez żadnego szaleństwa. Nie chcę tu powiedzieć, że jestem zwolennikiem sportowej jazdy. Wiem, że to nie do tego samochód, ale wydaje mi się to dziwne jakieś. Wcześniej jeździłem ROVERem 45 2.0 diesel z ręczną skrzynią i choć też to nie była wyścigówka to jednak jakoś nie bałem się wyprzedzać.

4. Czasem jest problem z zamknięciem samochodu, a czasem nie. Wysiadam z auta i zamki nie reagują na naciśnięcie „kluczyka”, ani na zamknij, ani na otwórz. Musze zamknąć tradycyjnie kluczem. Po jakimś czasie bez problemu otwieram zdalnie. Coś robię nie tak?

5. Światła są ustawione na auto. Rano zapalam silnik i światła dzienne się palą. Wychodzę z roboty i się nie palą. Musze przełączyć na normalne drogowe czyli nie na auto. Za to auto zawsze działa jak są włączone przeciwmgielne. Może też robię coś nie tak?

6. Ogólnie niestety nie mam manuala i tu jest tzw. kiszka. Czy jest gdzieś do dostania po polsku lub angielsku?

Przepraszam za tyle naraz, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdrawiam

Jadalbert

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top