Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Zmiana koloru tapicerki boczków drzwi i półki – Marabu Textil Design

Zmiana koloru tapicerki boczków drzwi i półki – Marabu Textil Design

Postanowiłem nieco odświeżyć wygląd swojej Primery i chyba tradycją zostanie u mnie wymiana foteli na skórzane. Ponieważ z jednej strony zakup elementów środka nie należy do trudnych i kosztownych, ponieważ nie ma tylu zainteresowanych o tyle sama dostępność części wyposażenia wnętrza w bardzo dobrym stanie już staje się problematyczna. Zresztą wystarczy spojrzeć na aukcje gdzie sprzedający bardzo często fotografują rzucone części bezpośrednio na ziemi a te same już na zdjęciach wyglądają na zdezelowane. Udało mi się nabyć w dwóch rzutach przód i tył siedzeń w przyzwoitym stanie o tyle ze skórzanymi boczkami do polifta jest trudniej. Są dostępne pojedyncze elementy ale wolałbym kupić komplet z jednego samochodu, ponieważ spotkałem się już z tym, że producent wykonywał elementy używając różnego gatunku skóry i widać to.

Dlatego postanowiłem przefarbować welurowe wstawki boczków oraz tylną półkę na czarno. Po głębszej analizie wybrałem produkt firmy MARABU Textil Design kolor czarny (073 black). Jedna puszka kosztuje 39 zł i jest pojemności 150 ml. Czytając opinie i patrząc przez pryzmat ceny nastawiony byłem na cudowny skład tej farby. Przy pierwszej aplikacji poczułem charakterystyczną woń rozpuszczalnika nitro. Jedno opakowanie wystarczyło na dokładne pomalowanie JEDNEGO elementu welurowego… Poczekałem do wyschnięcia i potwierdziło się moje przypuszczenie iż farba ta oprócz wybarwienia nadała szorstkości delikatnej fakturze tkaniny. Środkowe zdjęcia – porównanie po i przed zastosowaniem farby.

Tylną półkę odpuściłem pokrywanie tym preparatem ze względu na koszt ale zastosowałem czarny podkład, potem lakier matowy i uzyskany efekt jest bardzo podobny jak po zastosowaniu preparatu Marabu.

Po 2 miesiącach użytkowania boczki wyglądają nieestetycznie, wycierają się. W mojej ocenie operacja nieopłacalna i nieefektywna a czarny kolor daleki od czarni chociaż głębokiej czerni nie spodziewałem się.

Dziś tylną półkę pociągnąłem końcówką farby Marabu i zauważyłem iż ten nadał nieco głębszej barwy. Na zdjęciach wpada w odcień niebieski lecz w rzeczywistości nie jest to aż tak widoczne. Reasumując nie polecam, chyba że tylko do tylnej półki jako końcowa warstwa.

_IMG_20191022_102218.jpg

IMG_20191022_101714.jpg

_IMG_20191022_102204.jpg


Edytowane przez neuroraider

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top