Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > NISSAN: SPORTOWY LEAF NISMO RC PO DEBIUCIE W EUROPIE

NISSAN: SPORTOWY LEAF NISMO RC PO DEBIUCIE W EUROPIE

Nissan LEAF Nismo RC, elektryczny samochód wyścigowy ma za sobą debiut w Europie – na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

Nowe auto z dwoma silnikami elektrycznymi jest dziełem działu fabrycznego Motorsport.

Firma połączyła doświadczenie w produkcji napędu elektrycznego oraz w sporcie samochodowym. Nowy model ma napęd na cztery koła i rozwija ponad dwukrotnie większą moc maksymalną oraz wyższy moment obrotowy w porównaniu z zaprezentowanym w 2011 roku poprzednikiem opartym na modelu LEAF pierwszej generacji.

322 KM mocy i 640 Nm momentu obrotowego dostępnego natychmiast po uruchomieniu silnika zapewniają błyskawiczne przyspieszenie i osiągi. RC rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy.

Pojazd nie powstał wyłącznie jako samochód pokazowy. Stanowi on poligon doświadczalny dla przyszłych technologii oraz służy zaprezentowaniu potencjału samochodów elektrycznych marki. Na jego przykładzie firma chce sprawdzić, co można osiągnąć dzięki napędowi na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi. Nismo RC jest demonstracją mocy i osiągów technologii samochodów elektrycznych, stanowiącej ważny element wizji Nissan Intelligent Mobility.

– Dla Nissana litera „E” w skrócie „EV” oznacza także „emocje”. Przyjmując taką filozofię, zaprojektowaliśmy Nissana LEAF Nismo RC. Jednym z założeń było wzmocnienie przyjemności z jazdy samochodem elektrycznym, oferującym zupełnie nowy poziom emocji związanych z użytkowaniem takiego pojazdu — powiedział Michael Carcamo, globalny dyrektor działu sportu samochodowego w japońskiej firmie.

Źródło: NewsAuto ->

Avatar
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top