Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > W sieci > NISSAN: NOWY FURGON e-NV200 XL VOLTIA WJEŻDŻA DO EUROPY

NISSAN: NOWY FURGON e-NV200 XL VOLTIA WJEŻDŻA DO EUROPY

Powiększony, elektryczny furgon e‑NV200 XL Voltia stanowi nową propozycję Nissana na pojazdy obsługujące ostatni odcinek dystrybucji.

Nowy miejski samochód został oparty na sprawdzonym modelu e-NV200.

Nissan e-NV200 jest ceniony zarówno przez użytkowników, jak i mieszkańców za to, że porusza się niemal bezgłośnie i nie emituje spalin. Wersja XL Voltia poszerza ofertę rodziny i oferuje dużą pojemność przedziału ładunkowego mimo kompaktowego nadwozia.

Jego przestrzeń ładunkowa o kubaturze 8 m3 jest aż o 90 proc. większa w porównaniu z już i tak konkurencyjnym pod tym względem e-NV200. Firmy użytkujące ten samochód będą mogły dostarczyć tyle samo towaru przy mniejszej liczbie kursów, co usprawni ich działalność i pozwoli zaoszczędzić czas.

Nowe auto zostało zaprojektowane pod kątem wszechstronności i praktyczności. Powiększenie przedziału ładunkowego uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku. Furgon jest też bardzo zwrotny – promień zawracania zoptymalizowano z myślą o manewrowaniu na miejskich ulicach.

e-NV200 XL Voltia wykorzystuje również technologię sprawdzoną w zespole napędowym LEAF-a. Nowy model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym. Taki zestaw zapewnia elastyczność niezbędną przy realizacji dostaw w mieście. O przyjazności dla środowiska decyduje nie tylko wydajny napęd, ale także inteligentna technologia zarządzania energią.

Tryb B optymalizuje proces odzyskiwania energii z hamowania, która jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora, a tryb ECO steruje mocą napędu pod kątem oszczędzania energii. Obie te technologie maksymalizują zasięg, pozwalając pokonać dłuższą trasę między ładowaniami.

Model e-NV200 cieszy się niesłabnącą popularnością od czasu wprowadzenia tego modelu na rynek w 2014 roku. Z 42 000 wyprodukowanych dotychczas egzemplarzy prawie 10 000 sprzedano w Europie tylko w 2019 roku, co stanowi wkład Nissana w ograniczanie emisji związanej z działalnością komercyjną w miastach.

Nissan e-NV200 XL Voltia będzie dostępny na wszystkich europejskich rynkach. W Polsce zamówienia na tę wersję będzie można składać od czerwca. Ceny zostaną podane do wiadomości z chwilą wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Źródło: NewsAuto ->

Avatar
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top