Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Progi zwalniające i stuki

Progi zwalniające i stuki

Walczę, dwa ASO się poddały (tzn w jednym stwierdzili, że wszystko jest ok, w drugim wymienili parę elementów zawieszenia ale bez rezultatu).

Co się dzieje –

gdy zjeżdzam z progów zwalniajacych (takich typowych gumowych, wrednych) słychać z prawego przodu jakiś stuk / dobicie. Pojawia się zaraz w momencie jak auto z progu zjeżdza w dół czyli chyba w momencie jak cała masa silnika itp dobija zawieszenie w dół. Pojawia się to przy niskich prędkościach, nie, że zapieprzam przez progi, ale zjeżdzając swobodnie i powoli sobie stuknie.

Oczywiście na jazdach próbnych z mechanikiem cisza, jak jadę solo albo z kobietą to stuka, więc zacząłem podejrzewać, że może dochodzić tu kwestia obciążenia tej strony samochodu. Muszę jeszcze jakiegoś mechanika z ASO namówić, żeby pojechał ze mną typowo właśnie na progi, bo jeżdżenie po placu salonowym jest bez sensu.

Dwa razy jeszcze zdarzyło mi się, przejeżdżając przez przejazd kolejowy, że coś cholernie mocno zadzwoniło z przodu własnie, aż się przestraszyłem, stanąlem z boku i szukałem, czy coś mi z pod auta nie odpadło. Mocny, dzwoniący metaliczny dźwięk był.

Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie, gdzie szukać?

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top