Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Qashqai j10 – zawieszający pilot zamka centralnego i rozkodowujące automatyczne zamykanie szyby.

Qashqai j10 – zawieszający pilot zamka centralnego i rozkodowujące automatyczne zamykanie szyby.

Witam wszystkich,

od marca jestem posiadaczem Nissana Qashqai j10 +2, 4×4, 2.0 benzyna. Od czerwca występują dwa problemy , których do dnia dzisiejszego ani serwis, ani elektryk nie potrafią rozwiązać, a są to:

1. zawieszający pilot otwierania i zamykania drzwi,

2. rozkodowujące automatyczne zamykanie szyby kierowcy.

Przekopałem fora polskie oraz zagraniczne i niestyty pomimo zauważanych problemów nikt nie podał rozwiązania. Elektryk poddał się, a w serwisie zaproponowali wymianę modułów, bez gwarancji permanentnego usunięcia usterek.

 

Problem nr 1 powtarza sie kilka razy w miesiącu i nie ma znaczenia czy deszcz, słońce itp. Brak jest jakichkolwiek reakcji na przycisk pilota zamykania czy też otwierania. Dopiero po kilkukrotnym przyciśnięciu, a czasem kilkunastokrotnie naciśniętym przycisku otwarcia lub zamknięcia samochód zaczyna reagować i działa przez pewien czas. Nawet jak samochód stoi w garażu to problemu występuje.

O ile przy pięknej pogodzie, można przymknąć oko to już podczas burzy robi sie mniej wesoło stojąc głupio przy samochodzie i czekając na jego łaskawe otwarcie.

Dodam, że baterie w pilotach były wymieniane trzy razy, klucze były ponownie programowane.

Problem nr 2 może nie jest super uciążliwy, ale skoro coś jest i ma działać, to chcę aby tak było. Co jakiś czas, kilka razy w miesiącu rozporogamowuje się automatyczne zamykanie szyby kierowcy. Automatyczne otwieranie działa bez problemu cały czas, natomiast automatyczne zamykania muszę ręcznie programować, przez chwilę spokój i znów nie działa.

Z góry dziękuję za wszelkiego wskazówki.

Jeżeli uda mi się pozbyć problemów to oczywiście, zamieszczę w poście rozwiązanie dla pozostałych.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top