Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Keyless a dwa klucze w aucie .

Keyless a dwa klucze w aucie .

Kiedyś miałem problem z otwieraniem auta ,klucz działał tylko z bliska . Potem nawet będąc w środku za 2-3 razem szło odpalić silnik .

Wtedy na zegarach mrugała tylko pomarańczowa kontrolka klucza w aucie , czyli system nie widzi klucza . W problematycznym kluczu bateria miała 2.84V ,a w drugim było 2.87V ,ale ten drugi nie sprawiał problemów jeszcze. Obydwie baterie wymieniłem na takie co miały 3.3V i już było OK .

Ale obecnie jest inaczej otóż zdarzyło się ,że w aucie znalazły się dwa kluczyki jednocześnie . No i od tego razu obojętnie z którym po odpaleniu ,miga na zielono kontrolka klucza w aucie . Miga kilka razy i gaśnie . Pomarańczowa ,kiedy system nie widzi klucza ,działa prawidłowo wtedy kiedy go nie widzi system .Obecne baterie są w kluczach rok i 7mc.

W ASO o zielonej mówią że to OK ,bo pokazuje że system widzi klucz ,takie potwierdzenie , tylko że na zielono ta kontrolka nigdy się nie paliła wcześniej ,a w manualu pisze słaba bateria .  Twierdzą też , że nie jest wskazane aby dwa klucze były w aucie jednocześnie ,bo system może się pogubić .

Pytanie dlaczego kontrolka zapala się w aucie na zielono , dopiero po tym jak w środku były dwa klucze jednocześnie ?

Oczywiście wymienię w jednym baterię i zobaczę czy nadal zielone zamruga przy tym kluczu . Stara bateria ma 2.98V . Czyżby od tego stanu wyświetlała się zielona kontrolka ,a od stanu 1V mniej zaczynały się problemy ?

Dziś się okaże czy wymiana na nową baterię pomogła ,jej stan 3.29V . Swoją drogą o słabym stanie baterii nie powinien informować zielony kolor a czerwony .

 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top