Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > wyświetlacz/komputer resetuje się p12 1.9 dci

wyświetlacz/komputer resetuje się p12 1.9 dci

Witam,

Jestem nowym członkiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość, w razie jakby temat gdzieś się powtórzył to proszę mnie nakierować i ten można będzie zamknąć. 

Mam problem z Nissanem Primera p12 1.9 dci

Wyświetlacz się resetuje (włącza i wyłącza) po włączeniu auta,  tzn. auto zostaje uruchomione, chwilę wszystko jest w porządku i zaczyna się włączanie i wyłączanie monitora, w trakcie tego włącza i wyłącza się klimatyzacja, guziczki sobie czasem szaleją, radio też wtedy raz gra w trakcie resetowania raz nie gra, czasem jak monitor się w końcu włączy to nie gra ani radio ani klimy nie ma.

Nie trwa to przez cały czas, jest tak tylko na początku przez kilka/kilkanaście minut później wszystko gra jak nowe, no ale problem jest dla mnie uciążliwy i denerwujący. Czasem odnoszę wrażenie że dopiero jak silnik się nagrzeje to wtedy monitor i wszystko działa poprawnie już bez jakiegokolwiek wyłączenia, odnoszę też wrażenie że latem jest to mniej uciążliwe/krótsze niż w okresie bardziej wilgotnym.

Na filmiku widać jak monitor się włącza i wyłącza, czasami jest taki szary ekran, często zdarza się że wszystko wróci do normy ale często jest też tak że pozostaje tyko ten szary ekran i wtedy nie ma nic, i nie da się nic włączyć czy wyłączyć (radia czy klimy itd.), po wyłączeniu auta ten szary ekran zostaje jakby monitor był cały czas włączony i właśnie raz mi się zdarzyło że rozładował mi się przez to akumulator jak postał na tym cały dzień bo w świetle dnia można tego nie zauważyć, musze wtedy rozłączać akumulator żeby wrócił powiedzmy do normy.

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny, na co zwrócić uwagę, chętnie się dowiem. Ewentualnie proszę o info co jeszcze napisać na temat auta jeżeli będzie to konieczne.

Niżej jest film który nagrałem, zaprezentowany jest tam problem.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top