Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Wymiana akumulatora 1.2 DIG-T

Wymiana akumulatora 1.2 DIG-T

47 minut temu, Franek2000 napisał:

Szukam EFB, przeglądając sieć znalazłem VARTA BLUE DYNAMIC EFB 70AH 760A N70 i Centra EFB CL700, aba można wyjąć za ~460 zł, wydają się w tym przedziale cenowym najkorzystniejsze.

Patrzyłem na Autoparta,  Volta ale cena podobna (kilkadziesiąt zł mniej) , marki chyba trochę mniej renomowane, nigdy nie miałem.

Najbardziej skłaniam się ku Varcie, ma ktoś, nie ma problemów z montażem w QQ?

 

Moje doświadczenia z Centrą (tylko normalną nie EFB) są takie, że jedna przestała pracować pół roku po zakończeniu gwarancji a u mojej mamy w samochodzie – po 3 miesiącach to w obydwu zainwestowałem w Jenoxa.

Co do renomy marek – pytanie co przez to rozumiem. Owszem, autopart nie jest tak szeroko widziany w czasopismach motoryzacyjnych, reklamach, banerach na zawodach sportowych i koszulkach przez co i znajomość marki a i pośrednio renoma też jest mniejsza. Ja kiedyś spotkałem się z testem akumulatorów w jednym z niemieckich mediów (ale zabij mnie w jakim i kiedy) to autopart zajął trzecie miejsce za Bannerem i Boschem dostając laur w kategorii cena/jakość.

Skoro już o Varcie mówimy to jeszcze można jechać do Inter Teamu, który ma swoją markę akumulatorów, które produkowane są przez Vartę.

Z tego co czytałem o akumulatorach to Varta oczywiście jest synonimem znakomitego akumulatora (tak jak i Banner czy Bosch) ale różnica w cenie z innymi markami nijak się ma do różnicy parametrów, a czasem wręcz przeciwnie.

A czy nie ma problemów z montażem? U mnie w Pulsarze, akumulator z logiem Nissan Renault jest produkowany przez Vartę.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top