Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje 18 lutego. Już widać, że będzie odważnie

Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje 18 lutego. Już widać, że będzie odważnie

Qashqai to bez wątpienia jeden z najważniejszych modeli w historii Nissana. Pierwsza generacja, która zadebiutowała w 2006 roku, mocno przyczyniła się do popularyzacji — a co za tym idzie — późniejszego rozwoju segmentu kompaktowych crossoverów. Japońska propozycja przez długi czas utrzymywała się na jego szczytach, by w ostatnich latach zwolnić nieco tempo. Klienci zaczęli bowiem wybierać nowocześniejszą konkurencję. Niebawem jednak może się to zmienić.

Nowy Nissan Qashqai coraz bliżej. Kompaktowy SUV schudnie i pożegna się z dieslem

Premiera Nissana Qashqaia zbliża się wielkimi krokami. Dla Japończyków to nie tylko najważniejszy model w ofercie, ale w praktyce to „być albo nie…

Druga generacja jest z nami od 2013 roku. Najwyższy więc czas na następcę. Zapowiedziano go już w 2020 roku zdradzając kilka szczegółów technicznych — wiemy m.in. że w gamie silników nie znajdziemy diesla, a wnętrze będzie zdecydowanie cyfrowe i wykonane ze szlachetniejszych materiałów niż dotychczas. Teraz poznaliśmy datę ujawnienia wszystkich szczegółów — oficjalną premierę zapowiedziano na czwartek, 18 lutego 2021 roku.

Przy okazji opublikowania tej informacji, Nissan pochwalił się także fotografią przedstawiającą prawy przód pojazdu, a właściwie jego reflektor. Niby niewiele, lecz na tej podstawie łatwo stwierdzić, czego mniej więcej powinniśmy się spodziewać. Oświetlenie oparte na diodach LED wystylizowano bowiem w bardzo nowoczesny i odważny sposób. Widać tu nawiązania m.in. do nowego Juke’a.

Będzie więc ostro i nieco futurystycznie, przez co nadwozie powinno korelować z zapowiedzianym wcześniej wnętrzem. Pod nowoczesnymi liniami znajdziemy też współczesne napędy. Pewnikiem jest miękka hybryda oparta na doładowanym benzyniaku 1.3, dostępna w dwóch wariantach mocy oraz elektryczne wydanie e-Power.

Dokładną specyfikację poznamy jeszcze w tym miesiącu. Wówczas łatwiej będzie ocenić, czy trzecia odsłona Qashqaia powtórzy sukces dwóch udanych poprzedników.

Źródło: Autokult.pl ->

Avatar
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top