Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > W sieci > Infiniti najmniej lubianą marką w USA. Na drugim końcu kilka niespodzianek

Infiniti najmniej lubianą marką w USA. Na drugim końcu kilka niespodzianek

Consumer Reports regularnie publikuje raporty z amerykańskiego rynku, pozwalające stwierdzić jak klienci postrzegają użytkowane pojazdy. W 2020 roku w badaniu wzięło udział łącznie 369 tys. osób. Każda z nich musiała odpowiedzieć na pytanie, czy kupiłaby to samo auto drugi raz i ocenić kilka podstawowych cech, takich jak stosunek ceny do jakości, osiągi, niezawodność, komfort, radość z jazdy i praktyczność.

Infiniti wycofuje się z Europy Zachodniej. Powodem jest słaba sprzedaż

Luksusowa marka koncernu Nissan-Renault zniknie z Europy Zachodniej. Wcześniejsze przewidywania zostały właśnie oficjalnie potwierdzone. Japończycy…

Najlepiej w tym zestawieniu wypadła Tesla, która zdobyła średnio 88 punktów na 100 możliwych. Tuż za nią uplasował się Lincoln (79 pkt), RAM i Chrysler — po 76 pkt oraz Subaru z wynikiem 75 pkt Na wysokich pozycjach znaleźli się też: Hyundai (75), Porsche (74), Dodge (74), Mazda (72), Toyota (71) i Kia (71).

Jak widać, na pierwszych lokatach przeważają głównie amerykańskie i azjatyckie marki. Japońskie pochodzenie nie zawsze jest jednak gwarancją sukcesu. Najlepiej świadczy o tym 48-punktowy rezultat Infiniti — marki, która zajęła ostatnią lokatę w badaniu Consumer Reports. Klienci mieli najwięcej zastrzeżeń do słabego stosunku cena/jakość, uciążliwej elektroniki i niewystarczającej praktyczności.

Co ciekawe marka-matka Infiniti, jaką jest Nissan, także nie wypadła najlepiej dostając tylko 58 punktów. A co z europejskimi producentami? Wśród tych, którzy znaleźli się na liście najsłabiej poradził sobie Mercedes z wynikiem 64 pkt, Volkswagen i Volvo zdobyli odpowiednio 68 i 69 pkt, a Audi i BMW po 70. Najwięcej, bo 74 pkt zdobyło wspomniane wcześniej Porsche.

Niestety na liście zabrakło też kilku producentów: Acury, Alfy Romeo, Fiata, Genesisa, Jaguara, Land Rovera, Maserati i Mitsubishi. Zostali oni wykluczeni z badania z uwagi na niewystarczającą próbę badawczą.

Źródło: Autokult.pl ->

Avatar
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top