Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Tematy wybrane > NISSAN: LEAF10 CZYLI WERSJA SPECJALNA Z OKAZJI JUBILEUSZU

NISSAN: LEAF10 CZYLI WERSJA SPECJALNA Z OKAZJI JUBILEUSZU

Nissan wprowadza w Europie serię specjalną elektrycznego modelu – LEAF10. To swoiste uczczenie dziesiątej rocznicy wprowadzenia na rynek zelektryfikowanego modelu.

Z myślą o wersji, która będzie dostępna w salonach sprzedaży jeszcze w lutym, przygotowano nowy kolor nadwozia.


Dodatek do obecnej palety kolorystycznej wizualnie podkreśli motywy graficzne, zdobiące nadwozie egzemplarzy z limitowanej serii.

Dodatkowo LEAF10 będzie standardowo oferowany z dwukolorowym nadwoziem. Nowe auto będzie dostępne z szerszą gamą technologii, w tym z inteligentnymi usługami oraz pokładowym hotspotem Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku), który jest rozwiązaniem dla rodzin oraz użytkowników często korzystających z samochodu.

Wersja jest wyposażona w standardzie w system e-Pedal, 8-calowy ekran dotykowy czy system kamer 360°. Źródłem inspiracji przy tworzeniu wersji była stylistyka modelu Ariya, pierwszego elektrycznego crossovera coupé marki, który już niedługo trafi do salonów sprzedaży. Wersję specjalną zdobią wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika.

Można wybrać jeden z trzech dostępnych dotychczas odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje również w zestawieniu z czarnym dachem. Dopełnieniem są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu.

Technologie w pakiecie

Użytkownicy nowego modelu będą mieli dostęp do internetu dzięki zintegrowanej karcie 4G i możliwość aktywowania pokładowego hotspotu Wi-Fi dla aż siedmiu urządzeń. Nowa funkcja zaspokoi potrzeby np. dzieci, które będą mogły oglądać ulubione kreskówki podczas długich podróży.

Opcja ta jest kolejnym dodatkiem do gamy usług dostępnych w ramach bezpłatnej aplikacji NissanConnect, która daje właścicielom możliwość zdalnej kontroli głównych funkcji samochodu, takich jak m.in. monitorowania poziomu naładowania akumulatora, uruchamiania klimatyzacji lub otwierania i zamykania samochodu. Co ważne szczególnie zimą, kierowca ma możliwość uruchomienia ogrzewania jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

Pakiet technologii został wzbogacony o dodatkowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo.

Właściciel może ustawić powiadomienia, które poinformują go o przekroczeniu granic określonej lokalizacji lub zadanej prędkości przez kierowcę, któremu pożyczył swoje auto. Nowością jest także system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu.

Promocyjne ceny elektrycznego Nissana z limitowanej serii zaczynają się od 145 500 zł. Model dostępny będzie w wersjach zarówno z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh.

Przygotowany został specjalny pakiet finansowania w leasingu dla firm obejmujący gwarancję bazową z rozszerzeniem do 5 lat lub 100 tys. km (gwarancja na pojemność akumulatora się nie zmienia i wynosi 8 lat lub 160 tys. km) oraz pakiet przeglądów okresowych na 5 lat. W programie leasingu Nissan Select wersja limitowana jest już w cenie od 976 zł netto miesięcznie.

Źródło: NewsAuto ->

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top