Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Przeciągnięcie przewodu do klapy bagażnika

Przeciągnięcie przewodu do klapy bagażnika

Chciałbym przeciągnąć przewód z nadwozia do klapy bagażnika – są dwa gumowe kanały łączące tylną krawędź dachu z klapą, w lewym jest gruba wiązka przewodów, w prawym pojedynczy gruby wężyk do spryskiwacza. Ten mój dodatkowy przewód przeciągałbym najprawdopodobniej prawą stroną (jak na moje potrzeby to strona jest obojętna, ale w tym kanale po prawej jest chyba więcej miejsca, poza tym wężyk który tamtędy przechodzi nie będzie utrudniał sprawy tak bardzo jak pęk cienkich kabelków po lewej – tak przynajmniej mi się wydaje).

I teraz pojawia się problem: nie wiem, jak zdemontować ten dolny plastikowy panel na klapie bagażnika żeby niczego nie urwać. Może ktoś to kiedyś rozbierał i jest w stanie coś podpowiedzieć? Z tego co widziałem, to jest on na 11 klipsach, ale jak to podważać, żeby nie urwać?

Po drugie muszę dotrzeć do środkowej części klapy, poniżej szyby bagażnika. I tu pojawia się kolejna wątpliwość: do przepchnięcia przewodu z miejsca, w którym do klapy wchodzi wężyk spryskiwacza, planuję użyć czegoś w tym rodzaju: 

pilot-do-przewodow-mon-10-m-aks-zielonka

ale nie jestem pewien, czy w tym profilu przy szybie jest wystarczająca ilość miejsca, żeby w miarę łatwo dało się do niego trafić i żeby po drodze o coś nie zaczepić. Ponadto puki nie zdemontuję tej plastikowej „tapicerki” z klapy bagażnika, to nie wiem, jak daleko od krawędzi sięga ten wewnętrzny otwór i czy nie będę miał jakichś problemów ze złapaniem kabelka.  

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wskazówki. 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top