Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nissan Almera N16 2002 1.5 90K – Gaśnie po wrzuceniu na luz

Nissan Almera N16 2002 1.5 90K – Gaśnie po wrzuceniu na luz

W zimie miałem następujące problemy oto one: auto czasami gaśnie tylko podczas jazdy, po wrzuceniu biegu jałowego. Wolne obroty idealne, nic nie szarpie, nie dusi się itp. Jedyne co to obroty spadają do zera i pojawia się w pierwszej kolejności kontrolka akumulatora, a potem reszta. Przepustnica, silnik krokowy , przepływomierz czyszczony, czujnik położenia przepustnicy zaadaptowany, wymieniona uszczelka górnej pokrywy zaworów (pokazuje wzorowo 700-800 obr/min). Po kilku miesiącach tej męki i obserwacji mamy lipiec i o to co zaobserwowałem.

1 Almera gaśnie po przejechaniu kilku km, gdy wcisnę sprzęgło wskazówka obrotomierza spada na bardzo niskie obroty 200 obr/min (podczas spadania obrotów auto nie reaguje na pedał gazu) , a czasami nie daje radę utrzymać i gaśnie silnik.

2 Po ponownym odpaleniu silnika wszytko wraca do normy

3 Problemy te zwykle występują w niskiej temperaturze chociaż zdarzają się sporadycznie w 20C

4 Wygląda to tak jakby kończyło sie ssanie , i po przerzuceniu na instalację LPG (mam sekwencyjną z BRC ) dostawał za mało gazu (lecz obroty spadały też do zera na minutę przed przełączeniem na gaz).

5 Czasem gdy skończę drogę i zgaszę silnik i zaraz go włączę to lekko faje mi obrotomierz i potem następuje przełączenie na gaz.

Czy na podstawie tych objawów możecie stwierdzić co jest przyczyna takiego zachowania, podejrzewam problem z instancją gazową , jakie elementy w niej sprawdzić i jak ?

Proszę o możliwe odpowiedzi, dziękuję bardzo.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top