Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Felgi, opony

Felgi, opony

Cześć,

czy ktoś orientuje się, kto dokładnie jest producentem czujników TPMS fabrycznie montowanych w Juke? Czy może producentów jest kilku i montuje się np. to, co akurat jest?

Numer czujników to 40700-6WY0A z tego, co mi wiadomo. Chciałbym kupić komplet bez konieczności osobistego odwiedzania ASO, ale chyba tak się nie da : bardzo wielu producentów posługuje się tym numerem i twierdzi, że jest producentem OEM, gdzie nawet wizualnie ich czujniki różnią się od tego, co było na wyposażeniu fabrycznym (tzn. od tego, co widziałem w moim aucie – co nie wyklucza tego, że te inaczej wyglądające czujniki wciąż może dać się bez problemu zamontować). Nie wiem, czy ma to w ogóle jakieś znaczenie, może po prostu trzeba kupić jakieś i tyle – ale pewności również nie mam. W ostateczności pojadę do ASO, ale jeśli się da, to wolałbym po prostu kupić komplet czujników w sieci.

Przy okazji jeszcze drugie pytanie związane z czujnikami, które w jakimś sensie łączy się z tym pierwszym: jak wygląda kwestia ich zgodności z niefabrycznymi felgami? Konkretnie chodzi mi o felgi OZ, teoretycznie pozwalające używać czujników – ale zgodnie informacjami na stronie producenta felg, nie każdy rodzaj czujników pasuje (poniżej lista zgodności z czujnikami dla felgi, która mnie interesuje):

 Z tej listy wynika, że większość czujników OEM powinna pasować, ale jednak nie wszystkie. Jeśli tych czujników jest kilka rodzajów, to nie wiem, czy ASO w ogóle jest w stanie ustalić, kto jest producentem i jaki to jest model. 

Zastanawiam się po prostu nad strategią działania: skoro na liście powyżej nie ma dla przykładu ani jednego modelu czujników firmowanych przez VDO oznaczonych jako niepasujące, a jednocześnie można kupić zestaw czujników VDO dedykowanych do Nissana Juke, to może kupić ten przykładowy komplet od VDO i tyle? 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top