Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan Ariya zdobywa nagrodę Red Dot Design Award w Niemczech

Nissan Ariya zdobywa nagrodę Red Dot Design Award w Niemczech

JOKOHAMA, Japonia – Nowy, w pełni elektryczny crossover-coupé Nissan Ariya otrzymał nagrodę Red Dot Design Award w kategorii projektowania produktu. Marka zdobyła to prestiżowe wyróżnienie już po raz siódmy.

Model Ariya został wyróżniony za wyjątkowy poziom innowacyjności w kategorii samochodów elektrycznych oraz wysokiej jakości wzornictwo wykorzystujące unikatową koncepcję „ponadczasowego japońskiego futuryzmu” Nissana.

Nagroda Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein-Westfalen (Centrum Designu Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech, jest jednym z najważniejszych na świecie wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W tym roku jury złożone z 50 producentów i projektantów przemysłowych wybrało zwycięzców na podstawie dziewięciu kryteriów takich jak estetyka, funkcjonalność, jakość, ergonomia, wytrzymałość czy innowacyjność. W kategorii projektowania produktu zgłoszonych zostało około 7900 kandydatów z blisko 60 krajów.

Stylowo zaprojektowany model Ariya to synergia specjalistycznej wiedzy Nissana w dziedzinie samochodów elektrycznych i najnowszych technologii połączonych. Otwierająca kolejny rozdział w historii samochodów elektrycznych marki, Ariya jest obietnicą dynamicznych osiągów oraz płynnej i bezszelestnej jazdy. Przypominające salon wnętrze zapewnia kierowcy oraz pasażerom przytulne i wygodne otoczenie.

###

Nagrody Red Dot Awards (https://www.red-dot.org/award)

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana co roku w ramach międzynarodowego konkursu na najlepszy projekt. Nagrody dzielą się na trzy kategorie: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji i marki oraz projekt koncepcyjny. Logo Red Dot jest rozpoznawalnym na całym świecie symbolem, którym oznaczane są wysokiej jakości projekty. Nissan otrzymał nagrodę już po raz siódmy. Poprzednio marka zdobyła ją w roku 1993, 1996, 2001, 2002, 2003 oraz 2018.

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top