Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Spektakularne zakończenie pięknej historii Nissana GT-R R35 w Polsce

Spektakularne zakończenie pięknej historii Nissana GT-R R35 w Polsce

·       Ostatni sprzedany w naszym kraju egzemplarz obecnej generacji legendarnego modelu marki
·       Samochód w specjalnie przygotowanej odmianie Prestige T-Spec
·       Lakier inspirowany modelem Skyline GT-R R34
Polska uzyskała alokację na jedyny w Europie egzemplarz legendarnego Nissana GT-R w unikalnej odmianie Prestige T-Spec. Jest to ostatnia sztuka modelu generacji R35, jaka trafiła do naszego kraju. Samochód w specjalnie opracowanym dla tej wersji kolorze Midnight Purple został sprzedany przez dealera Japan Motors w Krakowie miłośnikowi motoryzacji i biznesmenowi z Warszawy.
Unikalny egzemplarz stanowi piękne zakończenie historii obecnej generacji modelu GT-R w naszym kraju. Rozpoczęła się ona w 2008 roku, a przez lata samochód zyskał status legendy ze względu na swoje niesamowite osiągi oraz zaawansowanie technologiczne. Dzięki wieloletniej ewolucji oraz licznym modyfikacjom, najnowszy Nissan GT-R został dopracowany do perfekcji, a jego moc w stosunku do modelu z początku produkcji sprzed czternastu lat wzrosła o blisko 100 KM.
Samochód, który został sprzedany w Polsce, to model w specjalnej przygotowanej odmianie Prestige T-Spec. Podobnie jak bazowa wersja, Prestige wyposażony jest w podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3,8 l i mocy 570 KM oraz 6-biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem i trzema trybami pracy. Fenomenalne prowadzenie pojazdu zapewnia układ zawieszenia Bilstein® DampTronic oraz napęd na cztery koła ATTESA E-TS z niezależnym układem przeniesienia napędu transaxle. GT‑R to jednak nie tylko doskonałe osiągi, ale również komfort i bogate wyposażenie, o czym świadczą m.in. fotele, kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokryte wysokiej jakości skórą czy cyfrowy system audio Bose® z układem aktywnej kontroli głośności.
Specjalna wersja Prestige T-Spec czyni model GT-R jeszcze bardziej wyjątkowym za sprawą dodatków stylistycznych, takich jak tylny spojler wykonany z włókna węglowego, lakierowana na miedziany kolor pokrywa silnika czy emblematy T-Spec umieszczone pod logiem GT-R z tyłu pojazdu oraz na atrapie chłodnicy. Ponadto wyróżnia się także węglowo-ceramicznymi hamulcami, jeszcze bardziej podnoszącymi skuteczność hamowania, oraz specjalnymi obręczami kół, zarezerwowanymi dotychczas wyłącznie dla wersji NISMO, które pozwalają obniżyć całkowitą masę pojazdu o 3,4 kg. Wnętrze obszyte zostało skórzaną tapicerką w specjalnym, niedostępnym w innych odmianach kolorze, a na pokrywie bagażnika znajduje się nowe logo Nissana. Egzemplarz sprzedany w Polsce posiada również unikalny lakier – Midnight Purple – inspirowany lakierem o tej samej nazwie stosowanym w legendarnym Nissanie Skyline GT-R generacji R34.
Jesteśmy niezwykle dumni z legendy, jaką stworzył wokół siebie zarówno Nissan GT-R R35, jak i cała historyczna gama modeli sygnowanych tym logiem. Mamy nadzieję, że ostatni sprzedany w Polsce egzemplarz dostarczy właścicielowi wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń z jazdy” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe.
W Polsce sprzedanych zostało łącznie ponad 200 sztuk Nissana GT-R R35. Ostatni, unikalny egzemplarz kosztował 723 650 zł.
###
 
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top