Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan Qashqai najbardziej niezawodnym samochodem w Wielkiej Brytanii według brytyjskiej organizacji konsumenckiej Which?

Nissan Qashqai najbardziej niezawodnym samochodem w Wielkiej Brytanii według brytyjskiej organizacji konsumenckiej Which?

  • Produkowany w Wielkiej Brytanii Nissan Qashqai został uznany
    za najbardziej niezawodny samochód na brytyjskim rynku
  • Organizacja Which? przyznała najnowszemu modelowi pięć gwiazdek
    w kategorii niezawodności
  • Recenzenci podkreślają praktyczność, niezawodność i rodzinny charakter tego samochodu
Nowy Nissan Qashqai został uznany za najbardziej niezawodny samochód w Wielkiej Brytanii na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 50 000 brytyjskich konsumentów.
Zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii Qashqai okazał się niekwestionowanym liderem w corocznym badaniu niezawodności, przeprowadzonym przez renomowaną organizację konsumencką Which?.
Samochód uzyskał rzadko przyznawaną ocenę pięciu gwiazdek w kategorii niezawodności. Wyspecjalizowani testerzy podkreślali praktyczność, niezawodność i rodzinny charakter nowego modelu.
Zdaniem organizacji Which?”Ukoronowaniem wysiłków Nissana związanych z pracą nad nową wersją pojazdu jest przyznanie modelowi tytułu najbardziej niezawodnego samochodu roku 2023. Jest to wspaniałe wyróżnienie dla jednego z najbardziej przystępnych cenowo pojazdów w swoim segmencie”.
Which? dodaje -„Łatwo jest umniejszać znaczenie takiego wyniku, biorąc pod uwagę fakt, iż jest to zupełnie nowy samochód, zwłaszcza, że nowe modele z zasady uważane są za bardziej niezawodne. Patrząc jednak na podobne rocznikowo modele biorące udział w naszej ankiecie, żaden z nich nie okazał się na tyle niezawodny, by zasłużyć na pięć gwiazdek z pięciu możliwych w tej kategorii, nie mówiąc już o zbliżeniu się do ścisłej czołówki. Nasze dane wyraźnie wskazują, że rok 2023 będzie rokiem Nissana Qashqai”.
David Moss, starszy wiceprezes Nissana ds. badań i rozwoju w Nissan Technical Center Europe, gdzie powstał projekt nowego modelu, powiedział:”Jesteśmy zachwyceni, że zarówno klienci użytkujący auto w warunkach rzeczywistych, jak i recenzenci-eksperci docenili jakość i trwałość naszego fantastycznego, nowego Nissana Qashqai”.
„Nasze zespoły inżynierów poddały samochód serii wyczerpujących testów na etapie projektowania, aby zapewnić najwyższe standardy niezawodności. Czujemy więc ogromną satysfakcję z dowodów uznania, jakie otrzymujemy od osób jeżdżących naszym autem na co dzień” – dodał.
Co do zasady, zanim nowy model Nissana trafi do salonów sprzedaży, kierowany przez Davida zespół w Nissan Technical Centre in Cranfield, Bedfordshire, poddaje go całej serii wymagających testów, aby spełniał najbardziej surowe normy w zakresie jakości i niezawodności.
Testy te obejmują m.in. tzw. Climatic Four-poster Vibration Rig, czyli symulację trzech lat jazdy w trudnych warunkach drogowych w ciągu zaledwie pięciu tygodni. Podczas testów inżynierowe Nissana spędzają czas w kabinie pojazdu, nasłuchując ewentualnego skrzypienia i trzeszczenia elementów wykończenia wnętrza. Samochody poddawane są również testom w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach otoczenia. Dodatkowo, specjalne urządzenia ustawione są w taki sposób, aby wielokrotnie zatrzaskiwać drzwi, co zapewnia symulację użytkowania w całym cyklu życia pojazdu. Ponadto testerzy sprawdzają, czy zawiasy i materiały, z których wykonane są drzwi, nie uległy uszkodzeniu. W bagażniku samochodu umieszcza się nawet sprzęt rekreacyjny i sportowy (np. wózki dziecięce, kije golfowe, walizki) w celu sprawdzenia trwałości wykładziny i materiałów wykończeniowych przestrzeni bagażowej.
Alan Johnson, wiceprezes ds. produkcji w zakładach Nissana w Sunderland, dodał:”Jesteśmy dumni, że mogliśmy stworzyć Nissana Qashqai i absolutnie zachwyceni, obserwując, jak niezmiennie cieszy się on uznaniem klientów. Czujemy ogromną satysfakcję, mając świadomość, że produkujemy nie tylko ulubiony, ale również najbardziej niezawodny samochód Brytyjczyków”.
„Ta nagroda jest prawdziwym świadectwem ciężkiej pracy, poświęcenia i wiedzy naszego 6-tysięcznego zespołu w Sunderland, a także naszych znakomitych partnerów z łańcucha dostaw” – dodał Johnson.
Andrew Humberstone, dyrektor zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd, powiedział:”Niezawodność jest często podstawową cechą, która sprawia, że klienci decydują się na zakup naszych pojazdów. Aprobata ze strony znanej ze swojej surowej oceny, niezależnej organizacji takiej jak Which? – nie wspominając już o opinii 50 000 konsumentów – to swoisty rodzaj nagrody dla wszystkich w Nissanie, którzy pracują nad zapewnieniem niezawodności każdego oferowanego przez nas samochodu”.
NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top