Jesteś tutaj
Start > W sieci > NISSAN: SPECJALNA WERSJA ARIYA NA WYPRAWĘ OD “BIEGUNA DO BIEGUNA”

NISSAN: SPECJALNA WERSJA ARIYA NA WYPRAWĘ OD “BIEGUNA DO BIEGUNA”

Nissan prezentuje wyjątkową wersję crossovera ARIYA przygotowaną na wyprawę „Od bieguna do bieguna”
W iście arktycznej scenerii Nissan, wraz z członkami zespołu wyprawy „Od bieguna do bieguna”, zaprezentował specjalną wersję nowego elektrycznego crossovera ARIYA, która wyruszy w liczącą 27 000 km podróż z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy.
Podczas tej wyjątkowej ekspedycji, która ma rozpocząć się w marcu, ARIYA będzie musiała poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami klimatyczno-terenowymi i pokonać obszary, na których występują rozległe połacie lodowe, gruba pokrywa śnieżna, strome górskie podjazdy i nieprzyjazne pustynne wydmy. Aby przystosować Nissana ARIYA do tych trudnych warunków, inżynierowie i projektanci z Nissana korzystali ze wsparcia Arctic Trucks, specjalistów w dziedzinie pojazdów przeznaczonych do wypraw polarnych.
Wprowadzone w samochodzie modyfikacje z założenia były ograniczone do minimum i nie obejmowały żadnych ingerencji w akumulator czy układ napędowy. Polegały głównie na odpowiednim dostosowaniu zawieszenia i wyposażeniu samochodu w 39-calowe koła. W połączeniu z e-4ORCE, zaawansowaną technologią napędu na wszystkie koła, zapewnią one Chrisowi i Julii komfort jazdy w ekstremalnie trudnym terenie i pełną kontrolę nad pojazdem – niezbędne, aby szczęśliwie dotrzeć do celu podróży na biegunie południowym.
Chris Ramsey, lider elektrycznej wyprawy „Od bieguna do bieguna”, powiedział: Jednym z najważniejszych aspektów całej naszej przygody jest to, że jej głównym bohaterem jest standardowy egzemplarz produkcyjny samochodu elektrycznego, który po wprowadzeniu kilku niewielkich zmian będzie miał okazję zademonstrować swoje rzeczywiste możliwości, bez względu na warunki, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć. Nasz Nissan ARIYA tylko w niewielkim stopniu różni się od modelu fabrycznego – korzysta wciąż z tego samego akumulatora i układu napędowego, co tylko jeszcze raz dowodzi, jak udanym i wszechstronnym modelem jest ARIYA. Zmodyfikowaliśmy zawieszenie i poszerzyliśmy nadkola, aby wykorzystać walory stabilnej płyty podłogowej na potężnych 39‑calowych kołach z oponami BF Goodrich. Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością prowadzenia tego pojazdu, który już sam w sobie jest genialnym samochodem, a z takim wyposażeniem pomoże dotrzeć we wspaniałym stylu na sam kraniec Ziemi!.
Chris, zadeklarowany miłośnik kawy, podczas podróży będzie miał dostęp do zamontowanego w kabinie ekspresu do kawy z dużym zapasem najlepszej mieszanki pochodzącej ze zrównoważonych upraw. Odpowiednia dawka kofeiny bez wątpienia pomoże mu utrzymać koncentrację podczas długich odcinków trasy, przebiegających przez pustkowia, a dron, który może startować bezpośrednio z platformy umieszczonej na dachu pojazdu, pomoże Chrisowi uchwycić piękno tych spektakularnych miejsc. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest przenośny generator energii odnawialnej, który będzie wykorzystywany do ładowania samochodu w regionach polarnych. Przenośny prototyp zawiera poręczną, lekką turbinę wiatrową oraz panele słoneczne, które wykorzystają silne wiatry i długie godziny światła dziennego, aby zapewnić ładowanie akumulatora trakcyjnego w czasie, gdy Chris i Julie zatrzymają się na odpoczynek.
Julie Ramsey, pilot wyprawy „Od bieguna do bieguna”, powiedziała: Planowanie wyprawy „Od bieguna do bieguna” i przygotowania do niej stanowiły istotną część naszego życia przez ostatnie cztery lata, dlatego naprawdę nie mogę się już doczekać marca, kiedy wreszcie wyruszymy w trasę. Na swojej drodze spotkamy wielu ludzi i lokalnych społeczności, i zapoznamy się z działaniami, jakie podejmują na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Z chęcią podzielę się tymi doświadczeniami i historiami ze wszystkimi zainteresowanymi. Jesteśmy prawdziwymi prekursorami w tym, co robimy. Nikt nigdy dotąd nie podjął takiej próby, co czyni naszą wyprawę jeszcze bardziej ekscytującą.

Więcej informacji na temat ekspedycji „Od bieguna do bieguna”, w tym najnowsze informacje dotyczące przygotowań zespołu do tej wyjątkowej wyprawy, można znaleźć tutaj.

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top