Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Chwilowe utraty mocy 1,6 Benzyna

Chwilowe utraty mocy 1,6 Benzyna

Od jakiegoś czasu mam problem z moim Nissanem 1.6 Benzyna. Są chwilowe utraty mocy np. odpalę, ruszę daję gaz w podłogę i auto prawie wcale nie przyspiesza (pod górkę ledwo wjeżdża), wrzucę drugi bieg i nagle jedzie normalnie… Jakiś czas jest dobrze i po chwili znów to samo. Zazwyczaj dzieje się tak przez chwilę po odpaleniu auta ale nie zawsze bo także nagle podczas normalnej jazdy. Działo się to też jakieś 3 miesiące temu, ale nagle samochód zaczął dobrze chodzić, więc nie drążyłem dalej tego tematu, ale dziś problem znów powrócił. Auto posiada LPG i dzieje się tak na gazie jak i benzynie także instalację gazową jako przyczynę można raczej wykluczyć.

Samochód był podpinany pod komputer i nie ma żadnych błędów, checka itd, sprawdzana była kompresja i jest w porządku.  Wymienione były także świece na nowe, lewego powietrza nigdzie nie łapie, ale nawet jeśli to mocy by nie miał cały czas a nie takie chwilowe utraty mocy. 

Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem lub może ma jakiś pomysł co może nie domagać i jak można to samemu zdiagnozować? Nie chciałbym teraz w ciemno wymieniać części tym bardziej, że komputer nie pokazuje żadnych błędów ani nic takiego. 

Liczę na to, że wiedza ludzi na tym forum pozwoli na to, żeby wspólnie ustalić tego przyczynę :) 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top