Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan X-Trail najlepszym dużym SUV-em w konkursie na Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023

Nissan X-Trail najlepszym dużym SUV-em w konkursie na Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023

•        Nagroda przyznana przez międzynarodowe jury złożone z 63 dziennikarek motoryzacyjnych
•        X-Trail rywalizuje o tytuł Światowego Kobiecego Samochodu Roku w klasyfikacji ogólnej
•        Muskularna i nowoczesna stylistyka oraz zaawansowane technologie
•        Jedyny zelektryfikowany 7-miejscowy SUV w segmencie
•        Zespół napędowy e-POWER oraz napęd na wszystkie koła e-4ORCE
PARYŻ – Jury konkursu na Światowy Kobiecy Samochód Roku (WWCOTY) 2023 wyróżniło Nissana X-Trail tytułem najlepszego dużego SUV-a w tegorocznej, trzynastej edycji.
WWCOTY jest jedynym międzynarodowym konkursem, w którym samochody są oceniane wyłącznie przez panie. Nowy X-Trail został wyróżniony za przestronność, elastyczność i osiągi oraz zelektryfikowany zespół napędowy e-POWER.
Makoto Uchida, dyrektor generalny firmy Nissan, tak skomentował przyznanie nagrody: „Cieszymy się, że jury konkursu na Światowy Kobiecy Samochód Roku uznało Nissana X-Trail za najlepszego dużego SUV-a. X-Trail to nasz kultowy rodzinny SUV z ponad 20-letnią tradycją. Model wciąż pozostaje wierny oryginalnym założeniom: ma muskularną sylwetkę pojazdu sportowo-użytkowego, zaawansowany i wydajny napęd na wszystkie koła oraz jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny. Wszystkie te cechy zachęcają do rodzinnych wypraw. Na każdym etapie projektowania i rozwoju uważnie wsłuchujemy się w głos klientek, jesteśmy więc szczególnie dumni, że tak renomowane kobiece jury motoryzacyjne z całego świata doceniło atuty Nissana X-Trail”.
Nowy X-Trail, zbudowany na opracowanej w ramach Aliansu płycie podłogowej CMF-C, zwraca uwagę muskularną sylwetką, a zaawansowane technologie, takie jak e-POWER oraz układ napędu na wszystkie koła e-4ORCE z dwoma silnikami elektrycznymi, zapewniają elastyczność znaną z samochodów elektrycznych. X-Trail – dostępny zarówno w wersji 5-, jak i 7-osobowej – umożliwia komfortowe wyjazdy w gronie rodziny i przyjaciół. To jedyny zelektryfikowany 7-miejscowy SUV w swoim segmencie.
Innowacyjny system napędu e-POWER zapewnia wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym bez konieczności doładowywania akumulatora trakcyjnego. W skład układu e-POWER, zastosowanego w nowym modelu X-Trail, wchodzi akumulator o wysokiej wydajności, silnik spalinowy o zmiennym stopniu sprężania, generator prądu, falownik oraz zamontowany z przodu silnik elektryczny o mocy 150 kW. W tym unikatowym rozwiązaniu koła są napędzane wyłącznie przez silnik elektryczny, co zapewnia natychmiastowe i płynne przyspieszenie.
X-Trail jest jednym z najbardziej udanych globalnych pojazdów Nissana, sprzedawanym na ponad 100 rynkach, gdzie od ponad 20 lat umożliwia rodzinom przeżywanie wspólnych przygód. Czwarta generacja wykorzystuje DNA, które sprawdziło się w trzech poprzednich odsłonach tego modelu.
Ze zwycięstwem w kategorii dużych SUV-ów wiąże się nominacja do najwyższej nagrody w konkursie WWCOTY, czyli tytułu Najlepszego Samochodu Roku 2023. Wynik klasyfikacji ogólnej zostanie ogłoszony 8 marca.

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top